FOTO: Technaři se přesunuli k všebořickému sídlišti

  •  

V Chuděrově u Ústí nad Labem si fanoušci klidnou technoparty neužijí. I když mají louku pronajatou od státu, ta leží v chráněném území, což je problém. Proto už na místě zasahovala Policie ČR a akci rozehnala. Zatím není jasné, kolik je na místě lidí.

Technaři přijeli na místo už ve čtvrtek, ale produkci hudby zatím nespustili. Po příjezdu policie čekali, co bude dál. Podle nejnovějších informací se přesunuli za areál prodejny Baumax v městské části Všebořice, kde jim pronajal pozemek jiný soukromník. Na uvedené místo najíždějí další technaři s s aparaturou. I když tato oblast neleží v chráněném území, je kousek od všebořického sídliště. Proto není jasné, zda se vůbec bude konat. Policie místo dále monitoruje.

„Jak jsme se dověděli, soukromý vlastník pozemků nad Baumaxem je pronajal organizátorům s tím, že jim věří a že po dvaadvacáté hodině bude klid. Na pozemcích přitom není žádné hygienické zařízení a toalety. Bohužel, nyní městu nezbývá než jen situaci sledovat. Nemáme žádné zákonné prostředky akci zabránit. Ale, na místě je Policie ČR a také naše městská policie a v případě porušení zákona, ať už jde o hluk, klid po desáté večerní nebo porušení hygienických norem, zasáhnou a akci ukončí.,“ uvedl pro Žít náměstek primátorky Jiří Madar (Ústecké fórum občanů).

Po zkušenostech z minulého roku a stížnostech občanů, kdy se technoparty odehrála na nedalekém letišti, se město a provozovatel letiště dohodli, že příště už pozemek na podobné akce nepronajme.  „“Jak je vidět, našli si jiného majitele pozemků ve městě, který jim vyšel vstříc. Akci sledujeme a jsme v nepřetržitém spojení s policisty“, dodal Jiří Madar.

Za akcí  označovanou organizátory jako Falanx 2018 mají stát stejní lidé, kteří zhruba před rokem pořádali technoparty v Osečku kousek od středočeských Poděbrad.

O situaci vás budeme dále informovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*