Na Terase provedli starostovská škatulata

Renata Zrníková a Pavel Dufek.
  •  

V čele Severní Terase od středy 2. září stojí Renata Zrníková, která před tím byla místostarostkou tohoto městského obvodu.

Funkci si prohodila s exstarostou Pavlem Dufkem, který obsadil post neuvolněného místostarosty. Oba patří k části zastupitelů zvoleným za ANO 2011, kteří v červnu stáli za změnou ve vedení Ústí nad Labem.

Pavel Dufek se stal náměstkem primátorky a seděl tak na dvou židlích. „Je to časově náročná funkce,“ vysvětlil svoji rezignaci i fakt, proč je nyní neuvolněným místostarostou. „Dohodli jsme se, že budeme na řízení Severní Terasy nadále úzce spolupracovat,“ dodala Renata Zrníková.

Zastupitelé odvolali i většinu rady městského obvodu a výborů a zvolili nové členy. V opozici se ocitli lidé z druhé části ANO, TOP 09 a PRO!Ústí. Na vedení obvodu se nyní spolupracují kromě části lidí zvolených za ANO 2011 ještě UFO, sociální demokraté, komunisté a sportovci.

Zastupitelka Irena Skálová tvrdí, že nevidí důvod, proč musela rada městského obvodu padnout. „Podepsaná koaliční smlouva se dodržovala, komunikace a spolupráce fungovala,“ řekla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*