Na UJEP bude Festival kreativních průmyslů

  •  

Co jsou kreativní průmysly? Tvoří je různorodé obory lidské činnosti,  s jejichž produkty se setkáváme v každodenním životě.

Uskuteční se 6. prosince od 9:30 do 17:00 h probíhat na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Festival kreativních průmyslů. Klade si za cíl přiblížit pojem „kreativní průmysly“ studentům vysoké školy
a veřejnosti. Tomu bude také odpovídat forma interaktivní konference sestávající z bloku teoretických přednášek a bloku prezentací několika kreativních subjektů zastupujících odvětví architektury, designu, kulturní produkce, hudby a vývoje videoher.

Akce  je  výbornou  příležitostí  k promyšlení  potenciálu  kulturních  a kreativních  průmyslů v ústeckém regionu a nabídne poznání dosavadních zkušeností  z dalších českých měst (např. Olomouc, Zlín, Ostrava). Zároveň představí
zajímavé osobnosti-kreativce, kteří návštěvníkům přiblíží konkrétní příklady  z praxe v jednotlivých oborech.

Samotný závěr festivalu se bude konat od 18:00 h v prostorách Kulturní fabriky Armaturka, která poslouží jako poslední přednášková místnost a zároveň jako místo pro závěrečnou after party.

Festival kreativních průmyslů pořádají studenti navazujícího magisterského oboru Kurátorská studia FUD UJEP v rámci studijního předmětu Prezentace uměleckého díla a je součástí Centralizovaného rozvojového projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Příprava adaptace VŠ na potřeby kulturních a kreativních průmyslů, jenž je na fakultě řešen v roce 2016.

pozvanka_banner_festival_kreativnich_prumyslu

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*