Na UJEP založili dobrovolnické centrum

Foto: PřF UJEP
  •  

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem je první univerzitou v České republice, která má vlastní dobrovolnické centrum.

Univerzitní dobrovolnické centrum neoficiálně zahájilo svoji činnost již v roce 2015, nyní již funguje v plném provozu. Jeho založení je pevně propojeno s mezinárodním projektem ProVol, který v Ústí nad Labem iniciovala ředitelka Dobrovolnického centra Ústí nad Labem Lenka Černá. Ta byla také pro univerzitní dobrovolníky v počátcích stěžejní osobou, rádcem a pomocníkem.

„Kurz ProVol naučil univerzitní dobrovolníky, jak využít svých zkušeností z předchozí dobrovolnické praxe při uplatňování na trhu práce a v dalších dobrovolnických aktivitách. Zároveň byl zaměřen na vedení projektů, timemanagement a osobní rozvoj účastníků právě za účelem vzniku centra,“ uvedla Lenka Černá.

Spokojena s kurzem je jeho účastnice Šárka Hlušičková. „Naučila jsem se důležité dovednosti, například jak napsat projekt a dále na něm pracovat. Seznámila jsem se také s lidmi, se kterými bych ráda spolupracovala na dalších projektech, což mě před zahájením kurzu ani nenapadlo,“ řekla.

Jednou z prvních aktivit centra bude nábor a školení dobrovolníků. Ti budou pomáhat handicapovaným studentům, ale také spolupráce s UJEP na dalších projektech, rozvoj dobrovolnictví u studentů univerzity, organizace vlastních projektů a rozvoj a seberealizace spolupracovníků centra.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*