Na zahájení letní sezony v zoo přijede Soňa Peková

  •  

Oficiálně začíná letní sezóna v ústecké zoologické zahradě 1. dubna, letošní opatření proti šíření koronaviru odsunuly akci Zahájení letní sezóny až na konec června.

„Provoz v letním režimu je již v plném proudu, a to od znovuotevření areálu na začátku května. Pro vstup do zahrady lze využít oba vchody od 9.00 do 18.00 hodin a areál je možné opustit ještě o hodinu později turnikety u obou vchodů. Výše vstupného je od loňského roku nezměněna. Cena pro dospělého je 120 Kč a pro děti 60 Kč,“ sděluje tiskový mluvčí Matěj Kynšt.

„Na akci Zahájení letní sezóny je připraven bohatý program se zajímavým hostem. Pozvání přijala Soňa Peková, která kromě nedávné popularity spojené s koronavirem zpracovává molekulární analýzy vzorků pro zoologické zahrady. Návštěvníci si tak mohou poslechnout přednášku s názvem O zvířatech a lidech z pohledu medicíny, která proběhne od 10:30 hodin v Zooškole Heiricha Lumpeho,“ informuje ředitel zoo Roman Končel.

Sobotní program nabídne také slavnostní otevření několika expozic. V první řadě se jedná o novou voliéru v expozici australského ptactva. „Druhá voliéra poskytuje domov kystráčkům modrolícím, kteří se přestěhovali z původní voliéry. Společnost kystráčkům dělá samice dytíka velkého, v naší zoo zcela nový druh. Druhá voliéra výrazně zvýší welfare při odchovu mláďat a poskytuje lepší prostor pro práci chovatelů,“ přibližuje zástupce ředitele Lukáš Štěrba.

Druhé otevření se týká celého druhého patra pavilonu exotária, které během jarního uzavření areálu prošlo několika změnami. „V pavilonu exotária jsme upravili několik vnitřních expozic a přesunuli chované druhy do těchto prostor. Kaloni pobřežní se přestěhovali do většího výběhu, lvíčci zlatí a chvostani bělolící využívají nové expoziční vybavení. Zcela novým druhem je leguán nosorohý, který má svou domovinu na ostrovech v Karibiku. Tento plaz je u nás zastoupen třemi jedinci, dvěma samicemi a jedním samcem, “ doplňuje Štěrba.

Na návštěvníky čeká v sobotu 27. června bohatý doprovodný program ve formě aktivit a her s tématem ochrany ohrožených druhů, problematiky pytláctví a nelegálního obchodu se zvířaty. V areálu proběhne prezentace psovodů celní správy a policie s ukázkou služebních psů. Ti předvedou své zkušenosti s hledáním a zabavováním nelegálního kontrabandu. Celé odpoledne uzavře divadelní představení pro děti v podání Divadla v pytli.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*