Nad ústeckou univerzitou zavlála tibetská vlajka

  •  

Ústecká  Univerzita Jana Evangelisty Purkyně ve středu před polednem vyvěsila v kampusu tibetskou vlajku, hned vedle státní vlajky. Představitelé UJEP se tak připojili k dalším českým veřejným školám v reakci na prohlášení ústavním činitelů na návštěvu dalajlámy.

„I jako reprezentant naší univerzity i jako člověk si vždy budu vážit návštěvy takové morální a duchovní autority, jakou je dalajláma. Jsem přesvědčený, že právě v dnešní době je nutné vést o řadě problémů věcnou, emocemi a politikařením nezatíženou, diskusi. Kdo jiný než univerzity by měly poukazovat na podobný dialog a poskytovat prostor pro takovou výměnu názorů,“ komentoval akci rektor Martin Balej.

ujep-tibet-vlajka-1

Čtyři čeští nejvyšší ústavní činitelé – prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka a šéfové obou komor parlamentu Jan Hamáček a Milan Štěch vydali v úterý společné prohlášení, ve kterém vyjádříli podporu územní celistvosti Číny a tvrdili, že osobní aktivity českých politiků nejsou změnou zahraniční politiky ČR. Prohlášení vyvolalo negativní odezvu, mnozí lidé a politici jej označují za servilní vůči režimu, který potlačuje lidská práva a je podezřelý například z masového obchodování s lidskými orgány politických vězňů.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*