Napsali jste nám: Úspěšný závěr letošní karatistické sezóny

Dvojnásobný Mistr ČR v kumite dospělých, Dan Drábek z ústeckého SKR Sport Union atakuje svého poupeře ve finále mužů.
  •  

Poslední, velmi úspěšnou, tečkou za letošní sezónou ústeckého karate bylo Mistrovství České republiky, Českého svazu karate, v Jindřichově Hradci.

Na kolbišti 6 tatami se utkalo to nejlepší z celé republiky, co karate má. Ve všech věkových kategoriích se ve dvou dnech bojovalo skutečně urputně. „Na mistrovskou soutěž přijeli i velmi dobře připravení závodníci, kteří se nominovali již v dubnu, a celý rok o nich nebylo slyšet. Nedovolili nám tak připravit si na ně strategii. Improvizovali jsme a nepohořeli,“ komentoval zisk 17 medailí ústecký šéftrenér Rajchert a pokračoval „v kata jsme si stanovili prioritní sestavy a v kumite trenér Nechyba kladl důraz na taktiku, to se vyplatilo.“

Mistry České republiky SKR SPORT UNION, pro rok 2018, se stali dvojnásobný Dan Drábek (kumite U 21–60 a sen. – 60), Kimi Zita (kumite st. ž.-39), Martin Drábek (kumite jun.-68), Dominik Nechyba (kumite U21-84) a Petr Podrábský (kumite jun. -68).

Dále se podařilo zvítězit, po tříkolové soutěži ve finále, družstvům kumite Juniorů (M. Drábek, P. Podrábský, F. Černík) a dorostenek (T. Chobotová, L. M. Husáková, E. Gubíková, J.  Lindnerová).

Příjemným překvapením bylo druhé místo, v kata družstev mladších žákyň, celku Vondráková Z., Vondráková I., Pracnová Nikola. Ty se dokázaly propojovat mezi zkušenějšími týmy až do finále, kde těsně podlehly 2:3. Druhým stříbrným týmem kata byly starší žákyně (Hrochová, Janů, Čepičková) i ony svedly v eliminacích úspěšné souboje.

Dalšími Vicemistry se stali Adam Šmejkal (kumite – 41) a juniorka Veronika Konášová. Ta ještě pomohla, v řadách týmu Č. Budějovic, k zisku titulu.

Bronzové medaile doplnily sbírku ústeckých v podobě Z. Vondráková (kata ml. ž.), L. Kovářové (kumite st. ž. +50), A. Čepičkové (kumite st. ž.-42), D. Nechyby (kumite sen-84) a kata týmu st. Žáků (K. Zita, J. Bednář, M. Polák).

„Někteří, na které jsme sázeli, bojovali tak trochu i s rozhodčími, ale jsem spokojen s jejich výkonem a medaile je zde až na druhém místě,“ hodnotil Hniličku, Bednáře a další trenér Nechyba.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*