Návštěva ze Sudetoněmeckého muzea v Ústí nad Labem

Vedoucímu muzejních sbírek Sudetoněmeckého muzea v Mnichově Klausu Mohrovi se podařilo díky spolupráci s ústeckými muzejníky získat během návštěvy v Ústí nad Labem pro budoucí mnichovskou expozici reprezentativního historického trpaslíka ze zaniklé ústecké firmy Maresch.
  •  

Ústecké muzeum navštívili zaměstnanci Sudetoněmeckého muzea, kteří připravují v bavorském Mnichově stálou expozici o dějinách sudetských Němců. Sešli se s ředitelem Muzea města Ústí nad Labem Václavem Houfkem a s Tomášem Okurkou, který je pověřen řízením Collegia Bohemica, jež připravuje expozici na totéž téma v Ústí nad Labem. Zástupci všech institucí se 3. listopadu dohodli na prohloubení spolupráce, mj. v zápůjčkách sbírkových předmětů či na vzájemné propagaci.

Muzeum města Ústí nad Labem se Sudetoněmeckým muzeem již dříve spolupracovalo na výstavě Tenkrát na severozápadě, pro niž mnichovská instituce zapůjčila několik hodnotných exponátů, například úbor zajatce z internačního tábora v Ústí nad Labem po skončení druhé světové války. Zástupci Sudetoněmeckého muzea a Collegia Bohemica se shodli, že obě instituce budou i nadále usilovat o co nejužší spolupráci při přípravách svých expozic a dalších projektů.

Muzeum města Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*