Nelegální ubytovna již nefunguje

Foto: ČRO Sever
  •  

Ubytovna v areálu Armaturky v ústeckých Předlicích už je prázdná.

Přesvědčili se o tom zástupci stavebního úřadu a odboru sociálních věcí. Ještě před několika měsíci v jedné z budov v průmyslovém areálu bydlelo několik lidí. Majitel i nájemce prostor ale svůj původní záměr, tedy mít tu ubytovnu, vzdali.

Nájemce prostor Jiří Felgenhauer nechtěl novináře do objektu v budově v areálu Armaturky pustit. „Ubytovna tady není, momentálně tu máme jen pár kanceláří s tím, že v dohledné době jednáme s investorem, který by si to přizpůsobil. Hlavní je, jak pokročí stavba dálnice, aby to tu bylo zajímavé,“ dodal majitel objektu v předlické Armaturce Rudolf Šturm.

To, že ale v budově v minulosti byla ubytovna nepopírá. „Ano, to byla původní vize, která pak nedopadla. Ne snad kvůli pochybením, ale kvůli mylným informacím z obou stran – jak z naší, tak ze strany úřadů.“

Jak to tu vypadalo, když tu zástupci úřadů byli před pár měsíci na kontrole? „Přišli jsme na tu ubytovnu v říjnu, při první sérii kontrol. Kdyby se ty kontroly nedělaly, tak o té ubytovně v podstatě nevíme. Zjistili jsme, že zde bydlí lidé, byly tu i matky s dětmi… Stavební úřad proto svolal šetření z důvodu nezkolaudování na ubytovnu a dnes, když jsme se tam byli podívat, tak jsme tam už žádné lidi nenašli,“ řekla Lenka Jaremová z kanceláře ústecké primátorky.

Jak kontroly dopadly na ostatních ubytovnách, to zatím nechtěla sdělit. „Zatím to nechci moc zveřejňovat – chystáme se na druhou vlnu kontrol, a až budu mít výsledky i z nich, budeme vědět víc.“

ČRO Sever/G. Hauptvogelová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*