Nemocnice následné péče v Ryjících se letos sloučí s Krajskou zdravotní

  •  

Ani odpor zdravotníků, ani petice nezabránila sloučení nemocnic následné péče v Ryjicích a v Mostě se společností Krajská zdravotní, která zastřešuje všechny nemocnice v majetku Ústeckého kraje.  Sloučení nemocnic, které poskytují péči především těžce nemocným seniorům nebo nevyléčitelně nemocným pacientům, s Krajskou zdravotní plánuje jejich zřizovatel Ústecký kraj už několik let.

Po celou dobu provázejí tento záměr protesty lékařů a dokonce i petice proti sloučení, kterou podepsalo na osmnáct stovek lidí. Odpůrci sloučení argumentují tím, že nemocnice následné péče přijdou po sloučení o akreditace specializovaných pracovišť, obávají se propouštění a také se jim příliš nelíbí kvalita péče v nemocnicích Krajské zdravotní. Společné úsporné hospodaření krajských nemocnic má prý za následek například podvýživu pacientů.

Ústecký kraj se proti všem výtkám brání. Zaručuje se, že rozsah a povaha péče o geriatrické pacienty bude zachována tak, aby následná péče nepřišla o akreditaci. Kraj také garantuje zachování všech dosavadních pracovních míst. Smyslem sloučení je podle krajské samosprávy především úspora a zjednodušení hospodaření.

Veronika Kindlová

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*