Nemocnice získala infuzní pumpy a notebooky pro děti

  •  

Od nadačního fondu Kapka naděje získala ústecká nemocnice nové infuzní pumpy a osm notebooků pro výuku malých pacientů. Přivezli je sem zástupci nadace v čele s Vendulou Pizingerovou, která ústeckou nemocnice pravidelně navštěvuje.

„Infuzní pumpy umožňují automaticky podávat nitrožilně větší objemy léků a jsou nezbytnou součástí každodenní léčebné péče o pacienty širokého spektra obtíží, od běžných onemocnění po pacienty v intenzivní péči. Pro jejich dennodenní využití je nutná pravidelná obměna, která je finančně náročná, a štědrost dárců jako je Kapka naděje, nám v naší péči významně napomáhá,“ uvedl Adam Cipra z dětské kliniky.

Podle Venduly Pizingerové jsou nové pumpy daleko přesnější a spolehlivější než dosud používané. „Například děti trpcí leukémií dostávají léčiva a cytostatika, která je nutné dávkovat velmi přesně. Celková hodnota zakoupených infuzních pump je 235 tisíc korun,“ uvedla prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

Centrum hematologické onkologie pro děti a dorost je regionálním zdravotnickým pracovištěm pro léčbu vybraných typů leukémie. „V průměru u nás začínají za rok léčbu čtyři děti, u kterých lékař diagnostikuje leukémii. V současné době se v našem centru léčí sedm malých pacientů,“ prozradila vrchní sestra Marie Lulková.

Osm notebooků v hodnotě téměř sedmdesát pět tisíc korun získali zdravotníci pro malé pacienty v rámci projektu nadačního fondu O Kapku lepší grant. „Dětem trpícím nejen hematologickým onemocněním léčba často neumožňuje dlouhodobě navštěvovat školu. Notebooky jim pomohou držet krok s technologií a podpoří nejen efektivitu jejich studia, ale i spojení s rodinou, přáteli, spolužáky a učiteli během dlouhého pobytu v nemocnici,“ dodala Vendula Pizingerová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*