Neštěmice chystají projekt na rekonstrukci hřiště v Mojžíři

  •  

Vybudování zcela nového zázemí a šaten u fotbalového stadionu v Mojžíři považuje za jednu z priorit pro letošní rok radnice neštěmického městského obvodu. Zázemí, které slouží nejen sportovcům, ale i místním starousedlíkům, je v katastrofálním stavu. Navíc může být nebezpečné.

„Analýzy prokázaly, že v zateplení stávající budovy se nachází azbest, který je pro lidský organismus nebezpečný a v krajních případech může vést k rakovinovým onemocněním. Na stadionu denně trénují dospělí i děti. Nezbývá nic jiného, než současnou budovu strhnout a postavit zázemí a šatny zcela nové,“ vysvětluje starostka městského obvodu Ústí nad Labem – Neštěmice Yveta Tomková. Fotbalový klub TJ Mojžíř má pět družstev, kromě dvou dospělých právě i tři dětské týmy. Mimo to je místní hřiště oblíbené i mezi místními starousedlíky. „V Mojžíři není moc míst, kam by si lidé zašli poklábosit. Hlavně v létě se proto často potkávají na stadionu, grilují a baví se,“ doplňuje starostka Tomková.

S revitalizací areálu v Mojžíři počítá i dlouhodobá koncepce sportu v Ústí nad Labem, kterou se budou zabývat zastupitelé. „Revitalizace areálu v Mojžíři je jedním z klíčových bodů koncepce. Podle mého by ale měla mít nejvyšší prioritu. Nemůžeme nechat děti sportovat ve zdravotně závadném prostředí,“ vysvětluje Tomková.

Neštěmická radnice už nechává zpracovat projektovou dokumentaci, která počítá s výstavbou nového zázemí a šaten. Hotová bude v řádech dnů. Poté bude následovat žádost o stavební povolení. Kolik bude výstavba nového zázemí stát, zatím není jasné. Radnice věří, že k poskytnutí peněz na revitalizaci sportoviště přesvědčí magistrát. „První odhad nám dá projektová dokumentace, konečná cena ale vzejde z výběrového řízení. Bohužel není v možnostech městských obvodů, aby do sportovišť investovaly ze svého, protože nemají téměř žádné investiční prostředky. Věřím ale, že město a zastupitelé pochopí, že v takovýchto podmínkách nemohou sportovci dál působit,“ dodává Tomková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*