Neštěmičtí dostali workoutové hřiště

  •  

V Ústí nad Labem první velké workoutové hřiště postavila pro sportovce radnice městského obvodu Neštěmice. Nachází se na víceúčelovém hřišti pod FK Neštěmice.

Obvod tak chce podpořit využití volného času pro starší věkové skupiny mládeže. Takzvaný street workout je dnes moderním trendem, který přirozenou cestou vede velké množství teenagerů k tomu, aby cvičili a žili zdravým způsobem života. „Mezi teenagery byl o tento typ hřiště velký zájem. Nicméně cílovou skupinou mohou být mladí a dospělí ve věku dvanáct až šedesát let,“ uvedla neštěmická starostka Yveta Tomková.

S prvotní myšlenkou na vybudování workoutového parku přišli na jaře letošního roku mladí sportovci. Městský obvod Neštěmice se je rozhodl podpořit a uvolnil ze svého rozpočtu necelých 50 tisíc korun, ze kterých zaplatil vybudování betonových patek, potřebných k upevnění konstrukce a rozšíření parku o cvičební kruhy. Tyto prostředky získal ze svých úspor. Na zakoupení samotné konstrukce v hodnotě 117 tisíc korun pak radnice použila dar od společnosti Vodní sklo, jejíž zástupci se tímto hlásí k myšlenkám CSR.

Na hřišti byla umístěna konstrukce řady Nippur XS, rozšířená o nástavec s kruhy a oddechová lavice. Street workout je zaměřen na cvičení se svou vlastní vahou. Je vědecky dokázáno, že tato forma cvičení je pro tělo mnohem vhodnější než cvičení se závažím. Nenamáhá tolik vazy ani šlachy a je daleko šetrnější ke kloubům. Kulturistika a bodybuilding tak zažívají obrovský boom, ve kterém se navrací zpět ke svým základům a do popředí se dostává cvičení se svou vlastní vahou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*