Nevidomým pomohou v Ústí dálkové ovladače

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Dálkové ovladače hlasových majáčků na zastávkách, ve vozech MHD i na úředních budovách věnovalo ústeckému Oblastnímu spolku nevidomých a slabozrakých město Ústí nad Labem.

„Moc děkujeme za užitečný dárek, jsme jedno z mála měst, kde systém hlasových majáků a ovladačů funguje,“ řekla předsedkyně spolku Olga Mihalovičová.

Skupinka nevidomých si hned šla vyzkoušet ovladače do ulic města. První hlasový maják na ně promluvil u dveří sídla spolku v ulici Prokopa Diviše. Na zastávce MHD Hraničář si pak ověřili, jak funguje hlášení z přijíždějícího trolejbusu.

„Jsme rádi, že vám můžeme tímto způsobem pomoci, tento ovladač vám usnadní pohyb po našem městě,“ řekla náměstkyně primátora Věra Nechybová při předání čtyř přístrojů členům spolku.

Akustické orientační majáčky ZOM 03M a rádiové orientační majáčky PM 01 slouží nevidomým při orientaci v prostoru. Vysílač v plastové krabičce se šesti tlačítky umožňuje vyslat povely pro dálkové ovládání akustických orientačních a informačních zařízení. Vysílač lze po přepnutí kmitočtu použít v Česku, Slovensku i v ostatních státech EU jako je Rakousko či Německo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*