Noc divadel 2016 v Činoherním studiu

  •  

tejně jako 19. listopad roku loňského, tak i 19. listopad roku letošního bude v naprosté většině divadel sváteční. Koná se totiž Noc divadel. A to je čas, kdy se vám vaše oblíbené divadlo ukáže v jiném světle. U nás v divadle se zapojíme také a dveře pro vás otevřeme už odpoledne a zavřeme po půlnoci. Dramaturgie Činoherního studia připravila pestrý program, jenž by mohl uspokojit každého, od diváků školou povinných až po dospěláky, co nemusejí brzy do postele. Noc divadel je tu totiž pro vás a chce ukázat divadlo jako instituci, jež umí pobavit, nebere se vážně a je dostupná a přístupná pro každého, kde jen trochu chce.

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. European Theatre Night se v roce 2013 účastnilo deset evropských zemí (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko), zapojilo se 400 divadel a institucí ze 120 měst. V České republice proběhl první ročník Noci divadel 16. listopadu 2013. Zúčastnilo se jej 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů z 25 českých a moravských měst a navštívilo jej přes 40 000 diváků. Druhý ročník Noci divadel se konal 15. listopadu 2014 a jeho tématem byl Rok české hudby. Třetí ročník Noci divadel proběhl 21. listopadu 2015.

noc_divadel_2016

Program Noci divadel v Činoherním studiu:

14.00 / Malý princ
Příběh, který si získal srdce milionu čtenářů na celém světě, začíná někde na Sahaře, kde se opuštěný letec setkává s tajemným Malým princem, který na Zem přichází z planetky „o něco větší, než byl sám“ a vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. Postupně dospěje k poznání, že „správně vidíme jen srdcem svým“ a že máme odpovědnost za ty, které máme rádi („Jsem zodpovědný za svou květinu.“). Ačkoli tyto pravdy nezní nijak nově, stojí za to si je připomínat, protože mnozí z nás mají tendenci na ně neustále zapomínat. Vstupenky k prodeji za 99 Kč na pokladně, nebo přes web divadla.

17.00 / Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní
Hudební kabaret, který historicky navazuje na představení Cesta na parníku Lanna 8 v režii Jana Grossmana, které bylo uvedeno poprvé v Činoherním studiu v roce 1980. Nové nastudování se připravilo u příležitosti výročí 175 let paroplavby na českém Labi – od připlutí prvního parníku do Ústí nad Labem roku 1841. Hrajeme ve foyer divadla. Vstupné zdarma.

19.00 / Ještě chvíli, prosím!
Nízkorozpočtový snímek, který si nedělá ambice stát se oskarovým filmem, se točil sedm dnů převážně v Ústí nad Labem. Jde o film, který si nechce hrát na uchazeče o Lvy, jde o film, který se nebojí přiznat, že jde o představení…Projekce na divadelním sále.
Film vhodný od 15 let. Vstupné dobrovolné.

20.30 / Nepitch Band
Oblíbená ústecká kapela složená z výběru muzikantů kolem Pavla Nepivody, který dnes působí jak v zavedeném revivalu The Boom, tak i v Houpacích koních. Koncert ve foyer divadla a vstupné zdarma.

Podrobné informace najdete na: http://www.cinoherak.cz/udalosti/noc-divadel-2016/


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*