Noc divadel si užijete i v ústeckém Činoherním studiu

  •  

Ústecké Činoherní studio se letos poprvé oficiálně stává součástí mezinárodního projektu Noc divadel, který v České republice od roku 2013 pořádá Divadelní institut. Projekt má potenciál zviditelnit nejen jednotlivé divadelní scény, ale i české divadlo jako takové v povědomí diváků

Noc divadel odstartují v Činoherním studiu pohádkou Lakomá Barka v režii Jana Jankovského a Kryštofa Rímského. Poté se otevřou chodby a zákulisí divadla. Divadlem provede historik Martin Krsek.

Vrcholem večera bude derniéra monodramatu Matúše Bukovčana – Spiknutí aneb Život je čudo. Ovšem tím se ještě  nekončí – ve foyer proběhne scénické čtení připravované inscenace v režii Jana Jankovského. A pak už je to jen na vás …

15.30 Otevření divadla – hudební produkce dua Uschi

16: 00  Lakomá Barka

Kryštof Rímský, Jan Jankovský
Příběh, ve kterém lakomá Barka nepřestane lakotit, ukradené prase netlačí učitele v žaludku a důstojný pán nenajde důstojnost, nepostrádá Werichův nezaměnitelný humor. Pohádka o lakomství a lidské závisti svým přesahem osloví děti i dospělé diváky. V tomto „rakvičkovém divadle“ zvládnou dva herci kromě role vypravěčů zahrát až deset různých postav. Představení vhodné zejména pro nejmenší děti se odehraje na divadelní zkušebně ve třetím patře Činoherního studia.
35 minut / vstupné minimálně 10 Kč
Po představení následuje divadelní workshop na téma „ Pohádky Jana Wericha“ pod vedením Štěpána Jiráka.

Noc divadel

17: 30 Komentovaná prohlídka divadla

Projděte se místy, kam běžná divákova noha jen tak nevkročí. Komentuje a provází Martin Krsek.

19: 00 Spiknutí aneb Život je čudo

Matúš Bukovčan, Filip Nuckolls
Hrají: Matúš Bukovčan
Tragikomický příběh vdovce v „nejlepších“ letech, který je neustále ohrožen vyhazovem z práce. Navíc hlavní a jediný hrdina je Slovák, který se v Čechách rozhodl živit divadlem. A ještě k tomu navíc žije uprostřed velkoměsta, obklopen místo zelení betonem, nad sebou plno pater cizích lidí, pod sebou plno pater cizích lidí.
60 minut / divadelní sál / vstupné 140 Kč, 99 Kč

20: 30 Martin McDonagh: Lebka z Connemary

Scénické čtení jedné z připravovaných inscenací v režii Jana Jankovského.
Černočerná komedie s detektivní zápletkou. Hrob je vykopán, aby odhalil stará tajemství, a znovu začíná jít o život. Hra bude v ČS uvedena v sezóně 2016/2017.
Hrají: Kryštof Rímský, Lukáš Černoch, Václav Hanzl
120 minut s pauzou / foyer / zdarma

23:00 Hudební produkce – kapela Lidoví léčitelé.

Podrobné informace:
http://cinoherak-usti.cz/predprodej/noc-divadel/


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*