Noc snů v ústecké zoo se letos uskutečnila již po deváté

Noc snů. Zdroj: Zoo Ústí nad Labem
  •  

V ústecké zoologické zahradě se konala akce věnovaná dlouhodobě nemocným a handicapovaným dětem, kterou letos 17. června finančně podpořil i Ústecký kraj. „Akce s názvem Noc snů se na základě výzvy holandské Zoo Rotterdam pořádá v evropských zoologických zahradách již od roku 1996. Každým rokem se počet míst zvyšuje, letos se Noc snů konala ve 275 institucích 38 zemí světa,“ vysvětluje tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Pořádá se vždy první pátek v měsíci červnu, takže i u nás měla proběhnout 3. června, ale deště a bouřky nás přinutily akci o 14 dny posunout. Nejhorší bylo, že ani náhradní termín nevypadal růžově, od rána pršelo, takže jsme s napětím sledovali předpověď hodinu po hodině. Naštěstí se příznivá prognóza vyplnila a zhruba před třetí hodinou se počasí umoudřilo, takže na půl pátou mohli pozvaní dorazit již bez deštníků,“ popisuje horké chvilky Věra Vrabcová.

K hornímu vstupu, kde se konala registrace, předání tašek s dárky, kupónů na občerstvení a přiřazení do skupin s průvodci, dorazilo 284 účastníků, z toho 158 dětí se svým doprovodem, ať již se jednalo o rodinné příslušníky, pedagogické pracovníky či další blízké. „Pravděpodobně vzhledem k počasí se akce zúčastnilo cca o 50 osob méně než bylo původně přihlášeno,“ sděluje kolegyně Nikola Roštejnská. „Jednotlivé skupinky s označením zvířátek se vydaly na prohlídku horní částí zoologické zahrady, kterou průvodci doplnili zasvěceným komentářem, umožnili jim krmení vybraných druhů zvířat a návštěvu zázemí, takže děti se podívaly zadními vrátky na žirafy ve výběhu, mohly si nakrmit slony speciálními kuličkami, velbloudy a poníky mrkví a ovečky granulemi,“ dodává Roštejnská.

U restaurace Koliba čekal na děti zábavný program animačního teamu DanceMission plný písniček, tance, soutěží a her. Mohly si nechat na obličej namalovat motiv zvířátek, květin či různých oblíbených hrdinů, využít poukaz na občerstvení, pohrát si v dětském koutku pod Kolibou. Poté je zoovláček přepravil k pavilonu šelem a pavilonu exotária, kde si mohly prohlédnout a (pokud měly odvahu) dotknout se tentokrát terarijních zvířat – užovky červené a želviček, nebo dokonce velkých červů rodu Zophobas.

Poslední část programu byla připravena v okolí správní budovy. „Pro děti jsme připravili řadu soutěží a aktivit, jako např. hod jitrnicí do pusy velkého jedlíka, skládání puzzlí, hledání zvířátek, přebírání zrní a spoustu dalších,“ doplňuje k programu Petra Siládi. „To vše dětem zpříjemnilo čekání na závěr akce – slavnostní večerní krmení tuleňů Mary a Zoly. Pak už nás čekalo jen rozloučení, převoz řidičů k hornímu parkovišti a příslib toho, že se v příštím roce opět setkáme,“ zakončuje Petra Siládi.

Zdroj: Zoo Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*