Nová auta usnadní práci pečovatelkám

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Na dva nové automobily se mohou těšit klienti ústecké pečovatelské služby. Město na jejich nákup poskytlo příspěvek 630 000 korun.  Auta budou sloužit k přepravě seniorů k lékaři či na jednání na veřejných institucích, ale i přepravě potřebných pomůcek nebo rozvozu obědů.

„Díky pečovatelské službě mohou senioři a zdravotně postižení lidé, ale i lidé, kteří nejsou již zcela soběstační, zůstávat doma a zachovat si vazby na své přirozené prostředí, na svou rodinu i přátele. V plánu je stále investice do budoucího objektu města v Krásném Březně, kam plánujeme naši organizaci přestěhovat,“ řekl primátor Petr Nedvědický.

Vozy bude 25 pečovatelek využívat pro plný servis 300 klientů a denní rozvoz 120 jídel. „Nové automobily jsou pro naši službu neocenitelným pomocníkem. Lidí, kteří potřebují naši péči, stále přibývá a doprava za nimi městskou hromadnou dopravou je někdy zdlouhavá.  Vozový park naší organizace nyní tvoří 8 téměř nových a hlavně bezpečných vozidel, což pečovatelky při své práci jistě ocení,“ řekla ředitelka Pečovatelské služby Ústí nad Labem Ditta Hromádková.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*