Nové moderní vlaky budou brázdit trasy v kraji

  •  

Sedm nových nízkopodlažních elektrických souprav od polské firmy Pesa Bydgoszcz bude jezdit v Ústeckém kraji. RegioJet kupuje z Polska nové vlaky za více jak půl miliardy korun.

Polská firma dodá všech sedm souprav během druhé poloviny roku 2021 a jejich pln provoz bude zahájen od změny jízdního řádu v prosinci 2021.

„Dokázali jsme Ústeckému kraji nabídnout nové moderní elektrické soupravy a zvítězit v poptávkovém řízení s nejlepší cenou. Je to i díky tomu, že provoz nových elektrických souprav bude úspornější a zároveň také výrazně šetrnější k životnímu prostředí. Cestující se mohou těšit na nové služby, jako je například internet zdarma, a větší pohodlí při cestování. Jsme přesvědčeni, že stejně jako na dalších tratích, kde začal RegioJet jezdit, bude nová kvalita služeb znamenat skokový nárůst počtu cestujících využívajících ekologičtější železniční dopravu,“ řekl Radim Jančura, předseda představenstva a majitel společnosti.

RegioJet a Ústecký kraj podepsaly smlouvu na dalších deset let. Týká se to tratí Ústí nad Labem–Štětí, Děčín–Ústí nad Labem-Střekov, Most–Žatec, Most–Bílina, Ústí nad Labem–Most a Teplice v Čechách–Litvínov. RegioJet v soutěži porazil České dráhy, které byly dosavadním provozovatelem poptávaných tratí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*