Nový ředitel ústeckých městských služeb řediteluje už jinde

  •  

Městské služby Ústí nad Labem budou mít od 1. července nového ředitele. Do konkurzu na vedení ústeckých hřbitovů, bazénů a kluzišť se přihlásilo pět uchazečů. Jako nejvhodnější kandidát byl zvolen Martin Mata, který se však minulý týden stal i ředitelem Inovačního centra Ústeckého kraje (psali jsme zde).

„Panu Matovi samozřejmě gratuluji. Zatím však nebudeme hodnotit, zda nový pan ředitel obě funkce zvládne. Pokud ne, tak se to bude muset řešit,“ řekla k vzniklé situaci náměstkyně primátora Věra Nechybová.

O tom, že by se jednoho z postů vzdal, podle svých slov, Martin Mata zatím neuvažuje. „Jsem přesvědčený, že fungování v rámci obou funkcí je možné. A kdybych nebyl schopen obojí vykonávat, tak mám dostatečnou sebereflexi na to, abych jednu z těch funkcí opustil. Samozřejmě budu respektovat rozhodnutí jak městské rady, tak kraje,“ řekl.

Vedením ústeckých městských služeb byla poté, co byl v roce 2017 ředitel Miroslav Harciník odvolán, pověřená jeho zástupkyně Martina Žirovnická, která do řízení jako jedna z pěti uchazečů přihlásila také.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*