O doplnění rady politici stále jednají

  •  

V Ústí nad Labem není stále jasné, jak bude vypadat rada města.

Po odchodu Renaty Zrníkové a Yvety Tomková má rada jen čtyři členy a může fungovat jen do zastupitelstva, které bude 20. dubna. Pak musí zastupitelé zvolit alespoň jednoho nového radního nebo všechny kompetence rady přejdou na ně. Případně některými mohou pověřit primátorku. Současní radní se podle propočtů redakce mohou opřít jen o osmnáct hlasů, ale k prosazení návrhů potřebují minimálně o jeden více.

Podle primátorky Věry Nechybové probíhají jednání se všemi politickými subjekty. „V nejbližší době pozveme na jednání předsedy všech poslaneckých klubů a chceme situaci vyřešit,“ uvedla. Dodala, že vedení města se zastupiteli jedná nejen o dovolení rady, ale i o konkrétních bodech, které se budou projednávat na zastupitelstvu. Chce si takto vyříkat některé nejasnosti a jednání zastupitelstva díky tomu zrychlit.

Opozice ve čtvrtek primátorku a radní vyzvala, aby jednali se všemi demokratickými stranami. „Rada městského obvodu  Střekov  se rozpadla, kompetence převzalo zastupitelstvo Střekova. Rada Magistrátu města  Ústí nad Labem má pouze 4 členy a je nutné ji na dubnovém zastupitelstvu dovolit, aby byla schopna usnášení.  V opačném případě, bude situace totožná jako v obvodu Střekov. Rada nebude schopna přijímat usnesení a kompetence převezme zastupitelstvo, což znamená přijímat jen nejnutnější rozhodnutí,“ upozorňuje v otevřeném dopise TOP 09. Navrhuje proto uspořádat jednání politiků u kulatého stolu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*