O koalici Střekova se jedná, starosta neodstoupí

  •  

Střekovský starosta Miroslav Štráchal nebude odstupovat, jak ho k tomu vyzvalo opoziční hnutí PRO!Ústí. Podle něho se o koalici intenzivně jedná. Odmítá i tvrzení, že se rozpadá střekovská radnice. Zastupitelé se sejdou 26. dubna.

Poté, co před několika týdny zastupitelé Střekova nedovolili radní na zákonem požadovaný počet a na nejbližším zastupitelstvu chce odstoupit i místostarosta Viktor Malinkovič, musí téměř o všem rozhodovat zastupitelé. Podle starosty Štráchala ale politické strany jednají o tom, jak vše vyřešit. „Setkáváme se, ale zatím není dohoda, kterou bychom mohli prezentovat,“ uvedl.

Podle opozičního hnuté PRO!Ústí ale úřad již není schopen po odchodu vedoucích několika odborů a dalších klíčových úředníků vykonávat základní funkce. „Považovali bychom za nejlepší, kdyby Miroslav Štráchal na nejbližším zasedání střekovského zastupitelstva přijal za současnou situaci zodpovědnost a odstoupil. Pokud to bude nadále odmítat, budeme trvat na jeho odvolání,“ řekl zastupitel Jiří Němeček.

Starosta to odmítá. Na radnici podle něho nyní pracuje 27 zaměstnanců, když nastupoval do funkce, bylo jich 28. Výběrová komise již doporučila osobu na post tajemníka, čeká se jen na souhlas tajemníka města. Vybraný je vedoucí jednoho odboru, vedoucí druhého prý bude vybraný příští týden. Pak oba může zastupitelstvo na svém zasedání jmenovat. „Probíhá běžná obměna,“ dodal Štráchal.


  •  

1 komentář u O koalici Střekova se jedná, starosta neodstoupí

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*