O kočky, které přežily, se stará ústecký útulek

  •  

Dvaadvaceti koček, které přežily „péči“ dočaskářky se ujal ústecký útulek. Jeho kapacita ale praská ve švech, proto se pracovníci útulku snaží umístit své kočky, určené k adopci, do okolních útulků a o pomoc také požádali vedení města.

„Pomohlo nám, že se ihned zapojila do řešení naší situace náměstkyně primátora Věra Nechybová a s ředitelem městské policie Jiřím Bakulem a kanceláří primátora se zasadila o to, že v nejbližších dnech budou některé naše kočky umístěny do okolních útulků,“ řekla vedoucí útulku Jaroslava Ježková.

Už dnes se pět zdravých koček podařilo přesunout do azylu pro opuštěné kočky v Lovosicích, kde je budou nabízet dále do adopce, a tím útulek získal potřebný prostor pro zbídačené kočky z ústeckého bytu. „Kočky jsou hodné vyhublé. Všechny jsou nemocné, takže dostaly antibiotika, jsou zablešené a se svrabem,“ popisuje vedoucí útulku a dodává: „Ještě alespoň pět našich koček umístit potřebujeme a jednáme s okolními útulky.“

Dalších šestnáct koček bohužel dočasnou péči v Zolově ulici v ústeckém Krásném Březně nepřežilo. Zvířata u ženy, která provozovala dočasnou péči pro spolek Felisicat Ústí nad Labem žila a umírala v nepořádku a uprostřed vlastních výkalů.

Podle předsedy spolku Felisicat Luboše Čapka šlo o jejich kolegyni, která naprosto selhala. „Monika s námi spolupracovala, byla aktivní, ochotná pomoci. Vůbec jsme netušili, co se u ní v bytě dělo. Její jednání a komunikace nejevily známky problémů,“ řekl a dodal, že kontroly depozit provádějí, ale zde nepředpokládali, že by mohlo být něco špatně.

V současné době případ vyšetřuje kriminální policie jako týrání zvířat. Za uvedený trestný čin pachateli hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. Kromě policie se událostí zabývá i krajská veterinární správa.

Do rozhodnutí soudu nebude moci ústecký útulek dvaadvacet přijatých nabízet k adopci. „Přijaté kočky budou ještě potřebovat hodně péče. A my budeme potřebovat pomoc. V současné době bychom uvítali stelivo pro kočky, protože je jich opravdu hodně a abychom je udrželi v čistotě, tak je momentálně pro nás stelivo největší zátěž,“ dodává vedoucí útulku.

Přinést tolik potřebné stelivo nebo si adoptovat zvíře můžete stále. Kontakt na útulek je 472 775 202, 733 126 101, www.utulek-ul.cz.

Doto: FB Útulek Ústí


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*