Oblastní rada ODS zvolila kandidátní listiny

  •  

Oblastní rada ODS v Ústí nad Labem na svém pondělním jednání schválila kandidátní listiny pro podzimní komunální volby do zastupitelstva města Ústí nad Labem a zastupitelstev městských obvodů Střekov, Severní Terasa a Neštěmice. Zároveň byla schválena kandidátka pro zastupitelstvo městského obvodu Ústí nad Labem – město.

Kandidátku do zastupitelstva města Ústí nad Labem povede bývalý starosta Neštěmic anáměstek hejtmana Ing. Pavel Tošovský, do městského obvodu ÚL- město středoškolský učitel Mgr. Jan Vácha, v čele kandidátky pro městský obvod Neštěmice bude bývalá starostka Bc. Liana Wagnerová,pro městský obvod Střekovbude lídrem pedagožka Mgr. Aleša Kymličková a poslední kandidátku v městském obvodu Severní Terasa povede ředitel kulturního střediska, bývalý radní města a místostarosta Severní Terasy Ivan Dostál.

„Věříme, že kandidátky, které byly nyní sestaveny, jsou natolik kvalitní, že osloví velkou část veřejnosti a povedou k úspěchu ODS při těchto volbách“, říká předseda Oblastního sdružení ODS v Ústí nad Labem Libor Turek.

Pavel Tošovský dodává: „Na kandidátních listinách jsou lidé, kteří jsou úspěšní v oborech své činnosti. Na kandidátce do zastupitelstva města Ústí nad Labem je 23 kandidátů z 37 s vysokoškolským vzděláním, mezi první dvanáctkou je 6 žen, takže je vidět, že lze sestavit genderově vyvážené kandidátky i bez kvót. Celá řada kandidátů má také bohaté zkušenosti z komunální sféry. Věřím, že se ODS v Ústí odrazí ode dna a zamíří k volebním výsledkům z dob, kdy jsme nebyli spojováni s negativními záležitostmi zákulisní politiky. Představíme proto kvalitní program, který bude prosazovat rozumná řešení na komunální úrovni z pohledu pravicové politiky.“

Připomeňme, že v červnu výkonná rada ODS podpořila návrh ústecké oblastní rady a krajské rady strany a zrušila licence 4 místních sdružení v Ústí nad Labem. Konkrétně jde o organizace na Střekově, v Neštěmicích, na Severní Terase a Ústí nad Labem-centrum).

Výkonná rada zrušila rovněž dosud sestavené kandidátní listiny. Informovala o tom krajská manažerka ODS Renata Svatošová.

„Rozhodnutí VR ODS vítáme a věříme, že pomůže zlepšit fungování ODS v Ústí nad Labem, sestavit kandidátní listiny, které osloví širokou skupinu voličů, a umožní ODS v nadcházejících volbách uspět. To je hlavním důvodem a cílem, kvůli kterému ODS k danému kroku přistoupila,“ uvedl Libor Turek, předseda Oblastního sdružení ODS v Ústí nad Labem.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*