Loď Beskydy poprvé v Ústí jako muzejní exponát

Zdroj: Muzeum města Ústí nad Labem
  •  

Mimořádná možnost poprvé vstoupit na palubu plovoucí technické památky se naskytne Ústečanům tuto neděli 28. dubna na vaňovském přístavišti.

Zadokolesový remorkér Beskydy z roku 1956 tu stráví celý den a návštěvníkům ho představí odborní průvodci.Po nedávné výstavě v Praze se vrací Beskydy do domovského přístavu v Děčíně a při té příležitosti poprvé zavítají do krajského města jinak než pracovně.

Dosud tu remorkér sice často proplouval, ale vždy v rámci své služby vlečného plavidla pomáhajícího jiným lodím překonat neregulovaný úsek Labe od státní hranice po střekovské zdymadlo. Jde však zároveň o jediné památkové chráněné plavidlo ve vlastnictví státu v České republice a jako muzejní exponát si ho ještě obyvatelé Ústí neměli příležitost podrobně prohlédnout.

Otevře se návštěvníkům v 11.00, po palubě se budou moci pohybovat ve vymezených koridorech a u nejzajímavějších částí, jako je strojovna, kapitánský můstek apod. budou stát průvodci, kteří podají výklad.

Průvodcovskou službu odborně zajišťuje Oblastní muzeum v Děčíně. Vedle prohlídky historické lodě nabídne Ředitelství vodních cest k návštěvě ještě jedno plavidlo.Půjde o nákladní vanu proměněnou v plovoucí výstavní síň. Momentálně hostí výstavu o tisícileté historii říční plavby v českých zemích. Vstup na obě lodě bude možný do 17.00. Organizátoři upozorňují, že v přístavišti není možné parkovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*