Ohlédnutí za Dny evropského dědictví

  •  

V září proběhl už třiadvacátý ročník Dnů evropského dědictví. V Ústí bylo k vidění na 30 zajímavých objektů a památek, z nichž některé je možné navštívit pouze v rámci této akce. Letošní ročník si nenechalo ujít téměř 13500 návštěvníků, což je o 7600 lidí více než v loňském roce.

„Největší zájem byl o doprovodný program v zoologické zahradě věnovaný bezobratlým živočichům, o interiéry kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem a o prohlídku zrcadlového bludiště v areálu výletního zámečku Větruše. Velký počet návštěvníků si našel cestu na hrad Střekov, Masarykovo zdymadlo či do palácové vily Hanse Weinmanna (Severočeská vědecká knihovna), která kromě prohlídek interiérů lákala na podzimní burzu knih,“ popisuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Také letos doprovázela Dny evropského dědictví soutěž o ceny. Svůj turistický pas s minimálně 8 razítky přišlo do Informačního střediska města Ústí nad Labem odevzdat 104 účastníků. Slavnostní předávání cen vylosovaným šťastlivcům proběhne 3.  října právě v informačním středisku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*