Operní gala v Letním kině se blíží

  •  

Do Ústí nad Labem 19. srpna přijede Štefan Margita, Kateřina Kněžíková a pražská filharmonie PKF – Prague Philharmonia. Nyný je jediční možnost koupit si vstupenky 2+1 zdarma. Vstupenky si rezervujte na emailové adrese vanourkova@ksul.cz. Akce platí do 23. června. A kdo se bude podílet na programu v parku Letního kina? Dnes představíme část skvělých a talentovaných umělců…

Michal Mašek – Skvělý klavírista, který se hře na klavír věnoval od tří let, má vystudovanou Státní konzervatoř v Praze a opakovaně se účastnil mistrovských kurzů v Rakousku. Nyní je ředitelem ve společnosti Morpheus Art/ Hudební setkání. Michal má na starosti dramaturgii operní části, ve které si hlavní pěvecké slovo vezme Štefan Margita a Kateřina Kněžíková.

Jan C. Löbl – Člověk, který vždy vyčnívá z davu. Designér, pedagog, vedoucí Katedry designu, vedoucí ateliéru Oděvní a textilní design. „Rád chodím za uměním, na přehlídky, baví mě backstage. Tam je ten život, napětí, ruch, super stres, atmosféra. Tam je ta důležitost každého jedince, než vystoupí na molo.“ A právě backstage, vizuální podoba areálu Letního kina bude Honzova doména na Operní gala v Letním kině.

Richard Loskot – Vizuální umělec, pedagog, architekt. Svým uměleckým vnímáním vidí i věci běžnému oku neviditelné. Richard je další z výjimečných lidí, kteří se na akci budou podílet. Vytvoří v areálu, jak sám říká, nebe na zemi. Richard patří mezi umělce, který nás svou činností „nutí“ přemýšlet o tom, co my lidé jsme a co na tento svět přinášíme. Jeho díla nejsou obrazy, nýbrž prostředí/ celky, do kterých vstupuje divák. Při své tvorbě přemýšlí o člověku, který do prostoru vstupuje a co v prostoru prožije.

Jana Švecová – Certifikovaná instruktorka jógy ve vzduchu. V roce 2021 absolvovala stáž na The Academy Circus v Kanadě pod vedením vzdušné akrobatky a bývalé členky Cirque du Soleil Meaghan Wegg. Se svým akrobatickým vystoupením se Jana bude podílet na programu v parku Letního kina.

Tasya Nafigina  – Vizuální umělkyně, světelná designérka, DJka. Provokativní, nadaná, talentovaná Tasya si na Operní gala vezme za své světelné efekty a celkové nasvícení, které dodá atmosféru areálu a prohloubí zážitek z celé akce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*