Opozice kritizuje změnu komisí, radní se nebrání změně

  •  

Opozičnímu hnutí PRO!Ústí se nelíbí, jak radní na konci srpna změnili složení komisí.

Podle nich s nimi jména lidé, kteří jejich hnutí mají zastupovat, nikdo nekonzultoval. Omezil se údajně počet odborníků. Primátorka Věra Nechybová (nezař.) uvedla, že bude se zástupci opozice jednat. Není problém se dohodnout na případné změně.

Lídr PRO!Ústí Martin Hausenblas krok rady označil za neslušný. „Oficiálně byl do každé komise jmenován zástupce PRO!Ústí, ale vybrán byl bez našeho vědomí a často dokonce bez vědomí dotyčné osoby. V některých případech si prostě vybrali odborníka z bývalé komise a svévolně ho označili za zástupce PRO!Ústí,“ komentoval změny.

V sociálně-zdravotní komisi se tak prý jako zástupce PRO!Ústí objevila Lenka Černá, která v předešlé sociální a školské komisi zastupovala hnutí ANO. Zaskočená je i členka kulturní komise Barbora Hyšková: „Já nemám v komisi podle zveřejněné smlouvy současného vedení města vlastně co dělat. Do předešlé komise jsem vstoupila jako nezávislý odborník a žádná strana mi nedala mandát ji zastupovat ani před tím, ani nyní,“ uvedla v tiskové zprávě opozice

Primátorka Nechybová uvedla, že změny avizovala. V komisích radní chtěli vždy jednoho zástupce politické strany nebo hnutí. “Předpokládali jsme, že když seděli ve staré komisi, budou hnutí zastupovat i v nové. Nebráním se ale schůzce se zástupci stran a můžeme dohodnout případné změny,” slíbila.

Jako první má schůzku kvůli komisi pro územní plánování s členem PRO!Ústí Davidem Dadučem a architekty. Příští týden by se měla setkat s bývalou náměstkyní primátora Janou Bohuňkovou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*