Opravdu pestrý program nabízí letošní Ústecké Vánoce

Město Ústí nad Labem připravilo i v letošním roce na předvánoční čas bohatý program Ústeckých Vánoc. Po celé období adventu budou probíhat akce na Lidickém a Kostelním náměstí.

V rámci zahájení Ústeckých Vánoc se 2. prosince mezi 15:00 a 18:00 představí Tereza Mašková, Jaroslav Uhlíř nebo dětský pěvecký sbor Ústecké Bambini. Těšit se se můžeme na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu a na ohňostroj.

Každý následující den až do Štědrého dne bude připraven bohatý program. Proběhnou dny pro školy, divadelní představení nebo dny pro seniory. Chybět nebudou tradiční vánoční trhy, které budou od 2. do 23. prosince od 10:00 do 19:00 na Lidickém náměstí. Projděte si kompletní program letošních Ústeckých Vánoc:

Lidické náměstí

neděle 2. 12.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby

15:00-18:00

Pohádkový příběh „Čekání na Andělské světlo“

Tereza Mašková

Jaroslav Uhlíř

Dětský pěvecký sbor Ústecké Bambini

Ohňostroj

pondělí 3. 12.

Hudební a divadelní pondělí

15:00-16:00

Sváťovo dividlo – pohádka „Jak Kočička s Pejskem slavili Vánoce“

16:00-17:30

Kapela Voice – české a zahraniční hity/vánoční koledy

17:30-18:30

Vánoce Musical school při DDM Ústí nad Labem – vánoční a muzikálové hity

úterý 4. 12.

Den pro školy

15:00-17:00

Kapela ProBand – české a zahraniční hity/vánoční koledy

17:00-18:00

Vánoce Musical school při DDM Ústí nad Labem – vánoční a muzikálové hity

středa 5. 12.

Mikulášská nadílka s Čertem a Andělem

10:00-18:00

Historická řemesla – odlévání cínových figurek, staročeské zvyky, kovář, svíčkař

15:00-18:00

Čertovské radovánky, Mikulášská nadílka s Muzeem Čertů z Úštěka – program plný pohádek, tance a zpěvu

Čertovská kapela

Čertovský kankán, břišní tanečnice, Závěrečná ohnivá show na Kostelním náměstí

čtvrtek 6. 12.

Den pro seniory

15:00-17:30

Vivasong Víti Vávry – koledy a vánoční písně

17:30-18:00

Vivasong – Adventní žesťový kvintet

pátek 7. 12.

Hudební pátek ve stylu slavných ženských hvězd

15:00 – 17:30

Lady Song – ženské duo zpívající české a zahraniční hity od známých zpěvaček

sobota 8. 12.

Hudební sobota

14:00-17:30

Kapela Malá Paříž – české a zahraniční hity/vánoční koledy

17:30-18:30

Petr Lüftner

neděle 9. 12.

Druhá adventní neděle – Hvězdná a pohádková noc

15:00-15:30

Sváťovo dividlo – pohádka „Madlenka a skřítkové“

15:30-16:30

Diva-Dlo – pohádka „Za Ježíškem do Betléma“

16:30-17:30

Olga Lounová

17:30-18:00

Ústečtí trubači

pondělí 10. 12.

Den pro školy

15:00-16:00

ZUŠ E. Randové

16:00-16:30

ZŠ E. Krásnohorské – koledy a vánoční písně

16:30-17:00

ZŠ a MŠ SNP – vystoupení Sborečku s „Andělskou pohádkou“

17:00-18:00

ZUŠ E. Randové – mladí trubači

úterý 11. 12.

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR v Ústí nad Labem

11:00-17:30

od 11:00 dobová kuchyně

13:00 – 17:30 Cirkus Berto, panoptikum p. Vávry, medvědář Eda, žonglér

Staročeská kapela, soutěže pro děti,

Slavnostní představení knihy „Kalendárium 1918“, rekonstrukce dobových událostí

středa 12. 12.

Živý Betlém s Divadlem V Pytli

10:00-18:00

Historická řemesla – odlévání cínových figurek, staročeské zvyky, kovář, svíčkař

16:00-17:30

Divadlo V Pytli – Živý Betlém

17:30-17:50

Církev Bratrská/ZŠ Karmel – křest

17:50-18:30

Církev Bratrská – Betlémské světlo

čtvrtek 13. 12.

Den se sbory

16:00-17:00

Daniel Matoušek a Monika Sommerová

17:00-18:00

Ústecký dětský sbor – koledy a vánoční písně

pátek 14. 12.

Pátek s revival

16:00-17:00

Michal David revival

17:00-17:40

Ústečtí trubači

sobota 15. 12.

Historické odpoledne s agenturou Modua

15:00-18:00

historické trhy a řemesla, pouliční představení, hry, zpívání

neděle 16. 12.

Třetí adventní neděle – Pohádkový večer

16:00-18:00

Divadlo Beze-Všeho – pohádky

Soutěže, vánoční kejklování a tance

Ohnivá show

pondělí 17. 12.

Divadelní a muzikálové pondělí

15:00-16:00

ZŠ Děčín – pěvecké oddělení/populární zpěv

16:00-17:00

Divadlo Krabice Teplice – pohádka „Mrkvomen“

17:00-18:00

Vánoce Musical school při DDM Ústí nad Labem – vánoční a muzikálové hity

úterý 18. 12.

Hudební úterý

15:00-16:00

Vánoční koncert Hany Řánkové a Filipa

16:00-16:30

Chorea pueri ustensis – vánoční zpívání a koledování

16:30-17:30

ZŠ Neštěmická – hudební vystoupení „Těšíme se na Vánoce“

17:30-18:30

Vánoce Musical school při DDM Ústí nad Labem – vánoční a muzikálové hity

středa 19. 12.

Vánoce s Lukanou

16:00 – 18:00

Odpoledne s vařením, soutěže pro děti, dětské sbory, Kapr nebo řízek?

Zdobení perníčků, pečení vánoček s Lukanou

Heidi Janků

čtvrtek 20. 12.

Den pro seniory

15:00-17:30

Staročeští heligonkáři – staročeské lidové písně a koledy

17:30-18:00

Vivasong – adventní žesťový kvintet

18:30-19:00

Myslivecké vánoční troubení

pátek 21. 12.

Desátý ročník Rozsviťme Ústí

16:30-18:00

sobota 22. 12.

Hvězdná sobota

15:00-17:00

Kapela Voice – české a zahraniční hity/vánoční koledy

17:00-18:00

Eliška Lüftnerová

neděle 23. 12.

Čtvrtá adventní neděle: Slavnostní zakončení Ústeckých Vánoc

15:00-17:00

Kapela Brass Bombers – české a zahraniční hity/vánoční koledy

17:00-18:00

Petr Kolář

18:00-18:30

Ústečtí trubači

 

Kostelní náměstí

sobota 1. 12.

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby

16:30-17:30

Ústecký dětský sbor – koledy a vánoční písně

17:30 – 18:00

Ústečtí trubači

18:00-18:30

Daniel Matoušek

18:30

Rozsvícení vánoční výzdoby a vánočního stromečku

středa 5. 12.

Mikulášská nadílka s Čertem a Andělem

16:00-16:45

Mikulášská nadílka/Dětská diskotéka

16:45-17:00

Ohnivá show

17:00-18:00

Kamila Nývltová – Vánoční koncert

sobota 8. 12.

Sobota plná hudby a pohádek

10:00-12:00

Kapela Falzet – české a zahraniční hity/vánoční koledy

12:00-15:00

Kapela Vinšovanka

15:00-15:40

Štěpánčino dividlo – pohádka „O Koblížkovi na cestách“

16:00-17:00

Ústecký dětský sbor – koledy a vánoční písně

17:00-17:45

Eliška Lüftnerová

neděle 9. 12.

Druhá adventní neděle – První republika

10:00-12:00

Kapela Švejk Music – staročeské hity

12:00-13:00

Dudácké vystoupení Pavla Stránského

14:00-15:00

Vystoupení flašinetu

15:00-17:00

Divadlo Beze-Všeho – divadelní představení pro děti

soutěže, kejklování a tancování, ohnivá show

17:30-18:00

Daniel Matoušek a Monika Sommerová

středa 12. 12.

Česko zpívá koledy s Deníkem

16:00 – 18:00

Osmý ročník akce

sobota 15. 12.

Hudební a pohádková sobota

10:00-11:00

Rosťa Pechoušek s kapelou

11:00-12:00

Církev Bratrská – Za tmy světlo

13:00-14:00

Jan Priwitzer – vystoupení se saxofonem

14:00-15:00

Divadlo Krabice Teplice – pohádka „Václavka a slimák“

15:00-16:30

Rosťa Pechoušek s kapelou

17:00-18:00

Elvis Presley revival

neděle 16. 12.

Třetí adventní neděle – Hudební a pohádková neděle

10:00-12:00

Kapela Malá Paříž – české a zahraniční hity/vánoční koledy

13:00-14:00

Štěpánčino dividlo – pohádka „Jak čert Smítko musel do světa“

15:00-15:30

Smyčcové duo Noemi Hejzlarové

16:00-17:00

Dětský pěvecký sbor Ústecké Bambini

17:00-17:40

Lucie Bergerová

17:40-18:00

Ústečtí trubači

středa 19. 12.

Den s mladými umělci

16:00-16:30

Vánoční koncert Hany a Filipa (klavír/zpěv)

16:30-17:00

Vašek Nekolný (kytara/zpěv)

17:00-17:30

Martin Soják (kytara/zpěv)

17:30-18:00

Jakub Krištůfek (kytara/zpěv)

sobota 22. 12.

Hvězdná a hudební sobota

10:00-12:00

kapela ProBand – české a zahraniční hity/vánoční koledy

12:00-13:00

Celine Dion revival

13:00-14:30

Hambaeros

16:00-18:00

The Rockset – RetroMánie (průřez hudební historií)

neděle 23. 12.

Čtvrtá adventní neděle – staročeské zakončení Vánoc

10:00 – 17:00

Kapela Falzet – písně alá „průřez 100 lety“

Staročeské Vánoce s ag. Modua

historické trhy a řemesla, pouliční představení, hry, zpívání

Nanajské hry/Točení s talíři s Filipem

Divadlo Krabice Teplice – pohádka „Vánoce v Himalájích“

17:00 – 18:00

Petr Lüftner

 

Ostatní akce

pátek 30. 11.

Kampus UJEP (Pasteurova 1)

11:00

Rozsvícení vánočního stromu – pěvecký sbor NONA a koncert 100 Mozartových dětí z Chemnitz a Orchestru Ponticello

Park před ÚMO v Neštěmicích

15:00

Tradiční rozsvícení vánočního stromu

od 1. do 22. 12.

Vědecká knihovna UJEP (Pasteurova 5)

Vánoce v knihovně – adventní kalendář, výstavy, workshopy

sobota 1. 12.

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

10:00-17:00

Vánoce letem světem – akce pro celou rodinu vč. vánoční dílničky

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

15:00

Rozsvícení vánoční stromu + doprovodný program

Pivovar Millénium Ústí nad Labem – Neštěmice

15:00

Mikulášská nadílka – soutěže, diskotéka

Park Kramoly, Střekov (naproti Krajskému soudu)

16:30

Rozsvícení vánočního stromu s mikulášskou nadílkou

neděle 2. 12.

Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem

9:00-12:00

Vánoční aranžování

Pivovar Millénium Ústí nad Labem – Neštěmice

15:00

Mikulášská nadílka – soutěže, diskotéka

Náměstí u kapličky v Sebuzíně

16:30

Rozsvícení vánočního stromu

Labská cyklostezka (Mariánský most)

17:00

Adventní noční běh aneb Ukončení ústecké běžecké sezóny

trasa: 5 km, startovné: dobrovolné (celé jde na charitativní účely), čelovku s sebou

úterý 4. 12.

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

17:00

Maroko – cestovatelská beseda s Petrem Blahušem

středa 5. 12.

Fokus Kafe (Prokopa Diviše 5)

10:00

Viva la musica – pěvecký sbor NONA, Mathis Stendike a alpské rohy

Fakulta sociálně ekonomická UJEP (Moskevská 54)

10:00-14:00

Vánoční trhy FSE UJEP

Národní dům Ústí nad Labem

20:00

Ústecký folkový podzim – Fleret a Zuzana Šuláková – Vánoce na valašsku

čtvrtek 6. 12.

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

17:00

Osmý Večer pro tiché tlapky – charitativní akce na terapeutické psy a kočky

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

18:00

Egypt: Země věčných mystérií – přednáška o starověké mytologii

pátek 7. 12.

Kostel Nejsvětější Trojice na Střekově

19:00

Vánoční koncert

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

17:00

Alena Dobrá – Nahatý deník aneb Záchod s vůní Chanelu – autorské čtení

17:00

Atlet roku 2018 – vyhlášení nejlepších atletů Athletic clubu Ústí nad Labem – mládež

sobota 8. 12.

Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem

14:00–17:00

Vánoční rolnička – výroba vánočních ozdob a dekorací

(předprodej vstupenek v DDM)

13:00

České jablko a vánoční štrúdl – soutěž o nejlepší štrúdl, výstava jablek

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

14:00

Adventní posezení se severočeskými spisovateli

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

17:00

Vánoční koncert Ústeckého dětského sboru + host Kateřina Brožová

neděle 9. 12.

Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem

9:00

Vánoční Drážďany – nutno se předem přihlásit

Vila Sebuzín (ATOK)

17:00

Mikulášská veselice

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

17:00

Cikánské kořeny/í – taneční divadlo – derniéra

pondělí 10. 12.

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

9:30–11:30

Bookstart aneb S knížkou do života

získávání pozitivního vztahu ke knihám u nejmenších dětí

úterý 11. 12.

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

19:00

Marná opatrnost aneb špatně střežená dcera – balet

Dům kultury Ústí nad Labem

19:30

Šťastné a Veselé Vánoce Vladimíra Hrona a jeho hostů

středa 12. 12.

Dům kultury Ústí nad Labem

11:00–19:00

Design Box – market autorské módy, šperků a designu

Filozofická fakulta UJEP (Pasteurova 13)

15:00

Úsvit modernity: káva, čaj a čokoláda ve střední Evropě – přednáška

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

15:00–18:00

Herní odpoledne – pro malé a velké hráče deskových her

18:00

Autorské čtení Anny Bolavé

čtvrtek 13. 12.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem

16:00

Výstava Betlémů – Ústecký dětský sbor-Cvrček

Dům umění Ústí nad Labem (Klíšská 129a)

17:00

Literární večer – Pavel Brycz

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

17:00

Vánoční koncert žáků ZUŠ E. Randové

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

18:00

Adventní koncert souboru Bel Canto – české a zahraniční vánoční písně

pátek 14. 12.

Kostel sv. Jakuba Většího ve Svádově

18:00

Vánoční koncert

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

18:00

Finále: Ulita (Ústecký literární talent)

sobota 15. 12.

Dům umění Ústí nad Labem (Klíšská 129a)

13:00

Tvořivé dílny na téma ZVUK – sítotisková a zvuková dílna

15.–21. 12.

Zimní trh s uměním – prodejní výstava, workshopy pro děti a dospělé, hudební program

Dům kultury Ústí nad Labem

19:30

Osmadvacátý vánoční koncert The Boom Beatles Revival Band & Orchestra

neděle 16. 12.

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

15:00

Louskáček – balet

pondělí 17. 12.

Dům kultury Ústí nad Labem

17:00–19:00

Čerti z Rakouska v Česku – pekelná show

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

19:00

Janek Ledecký – Vánoční turné

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

19:30

Listování a Marek Šindelka: Svatá Barbora

úterý 18. 12.

Dům umění Ústí nad Labem (Klíšská 129a)

15:00

Zimní večírek – umění hudební/zvukové improvizace v kolektivu

Zimní stadion Ústí nad Labem

20:00

Elán – 50 let tour

středa 19. 12.

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

15:00–17:00

Vánoční výtvarná dílna s Terkou – pro děti od 3 let

17:00

Loutky bez hranic: Vánoční svatba sněhuláka Karla

– dobrodružná loutková pohádka s vánočním koncem

Kostel sv. Vojtěcha Ústí nad Labem

18:00

Vánoční koncert sborů katedry hudební výchovy

Dům kultury Ústí nad Labem

19:30

Vánoční salon Fešáků

čtvrtek 20. 12.

Dům kultury Ústí nad Labem

19:00

Vánoční koncert Hany Zagorové a Petra Rezka

pátek 21. 12.

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem (W. Churchilla 3)

18:00

Vánoční večer v knihovně – posezení, hudební program, ochutnávka specialit

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

19:00

Česká mše vánoční – koncert

sobota 22. 12.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích

17:00

Vánoční zpívání

neděle 23. 12.

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

17:00

Česká mše vánoční – koncert

Dům kultury Ústí nad Labem

17:00

Vánoční turné Dagmar Peckové a Musica Bohemica

pondělí 24. 12.

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

10:00

Štědrý den v Zoo – nadílka pro zvířátka

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích

14:00

Vánoční koledy s manželi Moozovými

Kostel sv. Floriána, Krásné Březno

14:00

Půlnoční mše svatá

Kostel Nejsvětější Trojice, Střekov

16:00

Půlnoční mše svatá

Kostel sv. Václava, Valtířov

20:00

Půlnoční mše svatá

Náměstí u kapličky v Sebuzíně

21:00

Půlnoční v Sebuzíně

Kostel sv. Šimona a Judy v Mojžíři

22:00

Půlnoční mše svatá

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem

23:00

Půlnoční mše svatá

Kostel sv. Máří Magdaleny v Zubrnicích

24:00

Půlnoční mše svatá

středa 26. 12.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích

16:15

Vánoční koncert – Jiří Knotte (klavír), Jana Červinková (soprán), Jana Šilerová (violoncello)

pondělí 31. 12.

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

15:00

Casanova – muzikál

úterý 1. 1. 2019

Střekovské nábřeží

18:00

Slavnostní novoroční ohňostroj města Ústí nad Labem

středa 9. 1. 2019

50bar (České mládeže 8)

19:00

Tříkrálový koncert

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*