Orkán řádit i v našem kraji

  •  

Silný vítr, který s přestávkami od soboty řádí v také v Ústeckém kraji, zaměstnává nejen hasiče, kteří pracují na odstranění spadlých stromů nebo větví a k zabezpečení utržených střech. Ale i železničáře, kteří hlásí, že po nočním větru nejezdí také některé vlaky, a to především na Děčínsku a energetiky, kteří v noci vyhlásili kalamitní stav, nejvíc poruch zaznamenali na Děčínsku a ve Šluknovském výběžku, dále na Ústecku, Teplicku a Litoměřicku.

„K 7:00 hodině jsme evidovali bez elektřiny na 240 tisíc odběrných míst, a řešili 390 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Kalamitní stav, který ČEZ Distribuce vyhlásila na celém svém zásobovacím území i nadále platí. Během noci a časného rána se podařilo připojit zpět k elektřině přes 100 tisíc domácností. Zlepšení nastalo především na západě Čech, i díky tomu, že zde vítr zasáhl jako první. Nejvíce poruch aktuálně řešíme na Moravě,“ říká Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ.

K nahlášení poruch můžete použít bezplatnou linku 800 850 860. Informace o poruchách i předpokládanému času obnovení najdete i na www.cezdistribuce.cz a využít můžete také nový web www.bezstavy.cz

Velmi silný vítr do České republiky přinesla tlaková níže Eberhard postupující přes Německo a Polsko k východu. V průběhu pondělí bude vítr postupně zeslabovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*