Osmý ročník festivalu ilustrace, komiksu a videoher je tu

Foto: fikfestival.cz
  •  

V pátek 24. listopadu v Ústí nad Labem odstartuje osmý ročník festivalu FIK. V průběhu víkendu bude možné ve Veřejném sále Hraničář a jeho blízkém okolí navštívit výstavy, game zónu, doprovodný program plný workshopů pro děti i dospělé, prezentace, autorské čtení nebo koncerty.

Tvůrčí dílny pro děti i dospělé

Celý festival přináší návštěvníkům možnost zúčastnit se řady kreativních workshopů. V pátek se odehraje workshop zaměřený na tvorbu interaktivního digitálního gamebooku pod vedením umělce Viktora Dedka. Z dílny designérky se značkou JASNA se účastnící seznámí s navrhováním interiérového osvětlení z papíru, s lokálními řemeslníky a odnesou si lampu s vlastním dekorem. V sobotu si dětští účastníci dílny s ilustrátorem Jakubem Veselým zkusí vyrobit korálkové nekonečné řetězy s malými skleněnými diamanty a rubíny nebo se podívají do vesmíru díky zážitkovému workshopu s vizuální umělkyní Natálií Portíkovou.

V letošním programu se objevuje i několik workshopů pro dospělé publikum, takzvaný masterclasses, tedy dílen určených pro profesionály a zájemce o obor grafického designu s přesahem do konceptuálního umění a řemesla. V sobotu proběhne workshop pletení obrázků s ilustrátorkou Magdalénou Gurskou a v dílně U Pavouka Cartooning se uskuteční masterclass s německým ilustrátorem Julianem Fiebachem.

8 FIK – Festival ilustrace, komiksu a videoher se koná 24 až 26. listopadu, Veřejný sál Hraničář, Prokopa Diviše 7, Ústí nad Labem. Festivalová akreditace 390 Kč (vstup na 3 dny), snížená akreditace je 250 Kč (student, senior). Vstupenky si může koupit v předprodeji na adrese www.hranicar-usti.cz. Kompletní program najdete na www.fikfestival.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*