Parádní swingový večer

Foto: Vladimír Slanař
  •  

Útulný sálek Národního domu Ústí n.L. se v pátek 20.11.2015 naplnil necelou stovkou příznivců a fandů každoročního hudebního bloku s názvem „Dixieland na Labi“. Koncert byl pořádán v rámci česko – německých dnů kultury.

Německou hudební scénu zastupovala formace Thomase Stelzera z Drážďan. Hudební vyjadřování spadá víceméně do jazzrocku, do kompozice večera by se spíše hodila některá z dixielandových kapel z Drážďan. Přes tento „mínus“ se však jednalo o partu dobrých muzikantů.
Už podruhé jsme v Ústí n.L. uvítali kapelníka Standu Dětského s jeho bezvadným bandem „Stanley´s Dixie Street Band“. Kapela hraje klasický „dixík“, který vychází z počátku vzniku této muziky. Tato parta hraje obvykle bez aparatury. Radost poslouchat.

Foto:  Vladimír Slanař
Foto: Vladimír Slanař

Poprvé se v našem městě se oficielně představila skvělá dixielandová parta Brass Band z Rakovníka. Jak jsme již dříve psali, kapela předčasem vystoupila na Střekově v Malířském koutku na soukromém večírku. Seskupení muzikantů, ve stejnokrojích námořníků, se skvěle uvedlo repertoárem písniček neworleanského dixielandu, opatřených českým textem bubeníka kapely Pavla Skleničky. Bezvadné pódiové vystoupení, ale i výkony všech muzikantů zanechali v přítomných veliký dojem a zážitek.

Černým stínem bylo chybné nazvučení sálu ze strany německého zvukaře. Tak některým textům nebylo rozumět. Proto bych se přimlouval, aby organizátor pozval tuto kapelu napřesrok znovu. Texty a hudební výkony „kluků“ z Bras Bandu si to zaslouží. Band vystoupil jako první, ale měl být jako poslední – jako zlatý hřeb večera.

Jaroslav Harapát


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*