Parkování v centru Ústí bude dostupnější

Foto: MSUL
  •  

Nové technologie zlepší podmínky parkování ve městě. Moderní parkovací systémy se budou týkat parkoviště pod Mariánskou skálou a Zanádraží. Město ve spolupráci s Metropolnetem společnost ČD – Telematika zmodernizuje vybrané parkovací systémy, které zajistí zobrazování aktuálních informací o obsazenosti jednotlivých parkovacích lokalit na proměnném dopravním značení.

„Parkování je v Ústí nad Labem stále velký problém. Proto usilujeme o co nejefektivnější využití kapacit, které jsou k dispozici. A díky novému systému budou mít motoristé nejen aktuální informace o možnostech odstavení svého automobilu, ale proměnné dopravní značení je bude k volným parkovacím kapacitám i navádět,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar.

V parkovacím domě Mariánské garáže dojde k úplné obnově parkovací a odbavovací technologie včetně kamerového systému. Nový parkovací systém bude poskytovat online data o počtu volných parkovacích míst, číst a evidovat registrační značky parkujících vozidel a přijímat platební karty. Umožní také vzdálenou správu včetně ovládání kamer. Nový systém instalovaný na závorovém venkovním parkovišti U Jelínka umožní mj. získávat online informace o volných parkovacích místech na této lokalitě.

V objektu parkovacího domu Zanádraží dojde k instalaci nových technologií, které zajistí vzdálenou správu systémů v Mariánských garážích a na parkovišti U Jelínka, získávání dat o obsazenosti těchto lokalit a jejich poskytování k zobrazení na proměnných dopravních značeních včetně navigace do míst s volnou parkovací kapacitou. Toto proměnné značení bude ve vybraných lokalitách na třech přístupových trasách do Ústí nad Labem, a sice od Lovosic, Trmic a Děčína.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*