Pedagogická fakulta slaví. V soutěži Fakulta roku obsadila druhé místo

Foto: pf.ujep.cz
  •  

Pedagogická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se umístila na 2. místě v hodnocení Fakulta Roku 2019 v kategorii Pedagogika. Skvěle také zabodovala přírodovědecká fakulta, která je letos třetí v Přírodních vědách.

Soutěž Fakulta Roku probíhá od roku 2011 a jedná se o prestižní anketu mezi studenty a čerstvými absolventy v České republice, kteří hodnotí kvalitu výuky a prostředí pro výuku.

„Líbí se mi, že pohled studenta či čerstvého absolventa je v této anketě považován za zásadní a vypovídající o kvalitě výuky a prostředí pro výuku více, než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů, což jsou kritéria, kterými je kvalita vysokých škol prioritně posuzována,“ říká rektor UJEP Martin Balej.

Pro hodnocení výsledků této ankety byl vytvořen „Index Fakulta Roku“ jako ukazatel kvality výuky a studijního prostředí, který vychází z odpovědí studentů a absolventů vysokých škol. Hodnocení se neopírá o kontrolovaný výběr respondentů, nýbrž anketa je stavěna na dobrovolné účasti studentů a absolventů s cílem rozšířit spektrum dostupných informací pro budoucí maturanty o podmínkách studia na českých vysokých školách.

„Na svém facebooku jsem našim studentkám a studentům srdečně poděkoval, že podpořili naši milovanou fakultu hlasováním v této anketě. Druhé místo je krásné a pro mě odrazem toho, že se našim studentům na fakultě dobře studuje a jsou s výukou i prostředím spokojeni,“ říká děkan PF Jiří Škoda.

Pedagogická fakulta v posledních letech akreditovala řadu studijních oborů, o které je mezi uchazeči o studium velký zájem. Vztah studentů k fakultě určitě posiluje i mnoho více či méně neformálních akcí pro studenty, na jejichž organizaci se fakulta podílí, jako jsou Mezinárodní den učitelů, Vítání prváků, Seznamovák, Majáles, Silent pajda, Integra Jam, Studentský filmový festival, Přehlídka pohybových her, Grilování s děkanem, různé výstavy a koncerty.

Děkan letošní bronzové přírodovědecké fakulty, Michal Varady, si výsledek ankety také pochvaluje: „Po zlatu v letech 2015 a 2017 a stříbru v roce 2016 považuji 3. místo za akademický rok 2018/2019 stále za vynikající výsledek. Těší mě, že si naše fakulta drží vynikající standard a stále získává od studentů i absolventů ta nejlepší hodnocení.“

V anketě 2019 si vedly dobře i ostatní ústecké fakulty. Fakulta sociálně ekonomická a fakulta životního prostředí se umístily na 5. místě.

Aktuální žebříčky jsou dostupné na: http://fakultaroku.cz/zebricky/?fbclid=IwAR2eF0eyRtzoItC_5xUBcosYvpx3oSWttqJfJq9qjG3ZCk_WyVFC9YTG3Mg


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*