Peníze za sochu od vicemistra světa pomohou nemocnému chlapci

  •  

Vicemistr světa a mistr Evropy v Timbersportu Martin Komárek poprvé v Ústí nad Labem předvede přímo na pódiu ukázku dřevosochání motorovou pilou. Vyřeže skulpturu ženy. Ústečané ho mohou vidět na Festivalu dřeva 27.září v letním kině.

Komárek se této tvorbě věnuje již 19 let a k jeho největším dílům patří totem vysoký 10 metrů. Rád se věnuje zejména konkrétním věcem, jako jsou figury nebo motivy z fauny a flóry. Oblibu má také v masivním nábytku s rozdílnou tématikou. Jeho sochy zdobí veřejné parky i soukormé zahrady. Jedna z velkých lavic je umístěna v Bruselu u sídla Bavorské vlády. Rád využívá výzvy k motivům, které nikdy nedělal. Má také několik rekordů v Guinessově knize za dřevosochání na čas. „První věci jistě nevypadaly dobře, ale za ty roky jsem se z toho vyřezal. Stále mě to baví, obzvláště pokud to prospěje k dobré věci,“ říká Martin Komárek.

Na Festivalu dřeva 27. září v ústeckém letním kině bude figura vyřezaná Martinem Komárkem určena k prodeji. Částka pak bude předána prostřednictvím nadačního fondu Plamínek Naděje malému Kubovi, jenž trpí nevyléčitelnou nemocí a peníze poslouží ke specialní rehabilitaci , kterou nehradí pojišťovna.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*