Pestré Ústecké Vánoce přinesou dva ohňostroje a Jiřího Korna

  •  

Předvánoční čas bude v Ústí nad Labem nabitý. Po celé období adventu budou probíhat akce na Lidickém i Kostelním náměstí. Ústečané si užijí hned dva ohňostroje. Na první adventní neděli i na Nový rok.  Vše odstartuje 1. prosince vystoupením Jiřího Korna a slavnostním rozsvícením vánočního stromu a výzdoby.

Každý následující den až do Štědrého dne je připraven bohatý program. Proběhnou dny pro školy, Mikulášská nadílky nebo dny pro seniory. Chybět nebudou tradiční vánoční trhy, které budou od 1. do 23. prosince od 10:00 do 21:00 na Lidickém náměstí.

Program Ústeckých Vánoc přijde městskou kasu na bezmála 1,5 milionu. Podle mluvčí magistrátu Romany Macové je smlouva na organizování vánočního programu podepsáno na období do roku 2022 s Jaroslavem Pémem, který nabídl cenu 5,97 milionu korun s DPH. Roční plnění za poskytnuté služby nesmí přesáhnout čtvrtinu této ceny.

Pozadu nezůstávají ani městské obvody. V Neštěmicích v parku před radnicí 29. listopadu od 15:00 hodin vystoupí Olga Lounová, děti z DDM a taneční skupina Freedom či Eliška a Petr Lüftnerovi. Na Střekově v parku Kramoly zazpívá 30. listopadu od 15:30 Monika Absolonová. A uprostřed Centrálního parku se 1. prosince rozzáří vánoční strom Severní Terasy. Program je naplánován od 16:00. „Vystoupí například čerti Krampusáci, zazpívají sourozenci Slepčíkovi a pěvecký sbor Domu dětí a mládeže. Nebude chybět živý Betlém Adélčin dvoreček a závěr slavnosti obstará oslnivý ohňostroj,“ zve starosta Jaroslav Šimanovský.

Kompletní program letošních Ústeckých Vánoc najdete zde.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*