Piknik Nobel se opět vrací: Ústecká univerzita zve k letnímu posezení s vědou pod širým nebem

Foto: archiv UJEP
  •  

Již třetím rokem po sobě se amfiteátr Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) promění v přednáškový sál pod širým nebem. Tentokrát však jeho řady nezaplní jen studenti a zaměstnanci univerzity, zvána je totiž široká veřejnost.

Ústečtí si již oblíbili pravidelně navštěvovat amfiteátr univerzity v letních měsících při čtvrtkových promítáních Filmového léta UJEP. Od srpna do září se do venkovního auditoria nastěhují také pravidelné vzdělávací středy.

„Od 18:00 hodin budou probíhat setkání s akademiky a výzkumníky naší univerzity, kteří nás provedou tématy svého bádání a dalšími zajímavostmi ze světa vědy,“ přibližuje Diana Polanská Nebeská z Fakulty životního prostředí UJEP.

Kromě tří zástupců pořadatelské FŽP se návštěvníci mohou těšit i na hosty z dalších čtyř fakult UJEP (FUD, FSI, PřF, FSE), takže paleta příspěvků bude vskutku pestrá. Nahlédneme do historie, nanosvěta i možné budoucnosti, a to vše v příjemné letní atmosféře.

Venkovní amfiteátr se nachází přibližně 100 metrů rovně od hlavního vchodu do Kampusu UJEP z Pasteurovy ulice. Občerstvení je možné zakoupit v kavárně Kampuska hned vedle amfiteátru nebo si donést vlastní zásoby, a užít si tak pravý piknik. Přednášky se uskuteční za každého počasí. Nebude-li příznivé, přesouvá se program do přilehlého Fialového sálu UJEP.

Vstup je zdarma, bez nutné předchozí rezervace, a tak stačí si jen vybrat ten svůj program a přijít na Piknik Nobel do kampusu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*