Pivnice, ale mají tady dobrý gril

  •  

Severka bývala dříve populární restaurací, ale na jejím místě se v posledních letech vystřídalo více provozů. Na první pohled podnik k tomu, aby se sem šel člověk najíst, neláká, protože nejmarkantnejší jsou nápisy pivnice.

A do ní se chodí hlavně na pivo. Ale kdo je pozornější, tomu nemusí uniknout nápisy grill pub na výloze. Při vstupu do restaurace se krátce po poledni zarazím. Až na obsluhu je zde totiž úplně prázdno, což většinou dobré znamení nebývá. Dojmem úplné pivnice ale podnik nepůsobí. Hlavně zde schází typický odér piva a cigaretového kouře, který si s pivnicemi spojuji. Možné je to díky otevřeným dveřím, kterými příjemně profukuje. Ale na stolech chybí popelníky a kouřit během celé doby vidím hosty jen na venkovní zahrádce.

Hned na stole vidím stojící menu s nabídkou různých burgerů, ale počkám na jídelní lístek. Obědové menu v něm není, a tak si musím vybrat ze stálé nabídky. Věcí, které se dělají na grilu, ale i dalších, v něm mají docela hodně. Nakonec se rozhodnu pro kuřecí maso s jistotou, že to určitě bude měkké. Kuřecí prsa na smetaně s hříbky znějí lákavě a k tomu domácí hranolky, abych netestoval osmažený polotovar. K pití kolu.

severka-jidlo
Pak následuje delší čekání, kterému se ale při objednání minutky logicky nevyhnete. Najdu wifi síť, ale mají ji zde zaheslovanou, musíte požádat obsluhu. Stačím si všimnout některých drobností jako dvou mrtvých much pod topením, ale jinak je zde čisto. Přicházejí hosté a obsluha také vyhání bezdomovce, který asi chce jít na toaletu. Ty jsou zde při mé návštěvě v pořádku. Jídlo, které dostávám, vypadá lákavě. Dva velké kusy masa jsou propečené a i omáčka s hříbky se povedla. Trochu jsme zklamaný z domácích hranolků. Jsou přeci jen více opečené a mírně lituji, že jsem nezvolil kupované. Sním téměř vše, jen trochu z přílohy nechávám. A zelený list salátu, který mi k hříbkům na smetaně moc nesedí.

V restauraci jsme strávil 45 minut, což je déle, než bývá obvyklé, ale kvůli minutce pochopitelné. Za jídlo a pití mi naúčtovali 203 korun. Také více než za obědové
menu, ale to jsem si zde nedával. Na oběd, ale ne levný jako jinde, se podle mne na bývalé Severky zajít dá, ale jde spíše o restauraci, kterou oceníte navečer. I když milovníci burgerů by si tu mohli pochutnat i v poledne.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*