Po roční rekonstrukci se otevřela plavecká hala na Klíši.
„Dispozice je velmi podobná, ale technologicky a stavebně se prakticky vše obnovilo,“ řekl Miroslav Harciník, ředitel Městských služeb, které halu spravují. Změny oproti staré hale ve- řejnost pozná již na první pohled. Místo pokladen je u vstupu recepce, kde každý dostane čip na šatnu. Ta je společná pro muže i ženy; na převlékání však slouží oddělené kabinky. Šaty uložíte do skříňky na elektronický čip, který je v náramku. Ten vám odemkne nejen skříňku, ale i další prostory.
„Připravujeme také, aby díky čipu bylo možné například přerušit dobu plavání, kterou strávíte v bufetu, abyste o čas v bazénu nepřišli,“ poznamenal Harciník. Prozatím návštěvníci, kteří navštíví bufet, dostávají k dobru 20 minut plavání navíc. Kromě sprch, toalet a bazénů je v nové hale i parní solná nebo aroma lázeň, sauna, posilovna a právě bufet. Zatím je v jeho sortimentu párek v rohlíku, řízky, bagety, bramboráky nebo smažený sýr a z nápojů točená limonáda a pivo, balené nealko, káva a čaj. Do budoucna by v bufetu chtěli nabízet například i vafle. „Bufet by měl sloužit i rodičům, kteří čekají na děti při plaveckých trénincích. Instalujeme do bufetu i obrazovku, aby viděli, v jaké fázi trénink je,“ vysvětluje Harciník.
Veškerý povrch přístupný návštěvníkům je vyhřívaný. Všude jsou nové obklady, bazény jsou z nerezu. Největší hloubka v padesátimetrovém bazénu je 1,8 metru, dříve zde byly dva metry. Nejmenší se z 90 zvýšila na 130 centimetrů. Bazén svými rozměry na rozdíl od toho starého splňuje parametry pro závodní plavání.
Zcela nové jsou i technologie. Hala je vytápěna tepelnými čerpadly, a ne párou jako dříve. „Jaké budou náklady na provoz, se dozvíme po roce, ale papírově mají být nižší,“ řekl ředitel Městských služeb.
Ve zmodernizované plavecké hale se zvyšuje vstupné. To základní do bazénu na hodinu bude 75 korun a na dvě hodiny stokorunu pro dospělého. V minulosti to bylo 45, respektive 60 korun. Otevřeno je denně od 10 do 21 hodin, v pondělí je bazén přístupný od 13 hodin. „Vstupné je podobné jako v jiných zařízeních v okolí. Navíc padesátimetrový bazén nikdo široko daleko nenabízí,“ uvedl Miroslav Harciník.
Zároveň žádá veřejnost, aby jim dala tři měsíce času na vychytání případných nedostatků. Městské služby budou sbírat také podněty k vylepšení služeb, a to jak na webu www.msul.cz nebo na dotaznících, které jsou k dispozici v plavecké hale. Oprava haly přišla na 255,66 milionu korun, dotace pokryla 153,7 milionu
Přidat komentář