Počet běžců na půlmaratonu bude opět vyšší

Pořadatelé slíbili navýšit počet účastníků šestého ročníku Ústeckého půlmaratonu, který se letos poběží 17. září.

Do hlavního závodu bude moci nastoupit 3600 běžců. Rodinného běhu se může účastnit dva a půl tisíce lidí, což je o 400 více než loni. „Více závodníků by se na tříkilometrový okruh nevešlo,“ uvedl koordinátor Tomáš Mirovský. O závod, který obhájil zlatou medaili IAAF, je tradičně velký zájem.

Na start rodinného běhu se hodlá postavit i ústecké primátorka Věra Nechybová s vnučkou. „Na více si asi netroufám. I když se tím připravím o možnost předávat závodníkům, kteří doběhnou do cíle rodinného běhu, medaile,“ uvedla. Město letos půlmaraton podpoří 600 tisíci korunami. Ústecký kraj pak dá o 200 tisíc více. Náměstek hejtmana Stanislav Rybák uvedl, že kraj závod považuje za rodinné stříbro a už ho zařadil rovnou do rozpočtu.

Trasa závodu se oproti minulým letům téměř nezmění. V plánu je i tradiční závod handbikerů. Kdo ze špičkových běžců na závod přijede, zatím organizátoři neví. Startovat by zde ale měl jeden z nejlepších českých vytrvalců Jan Kreisinger. Hlavním charitativním partnerem závodu bude Nadační fond Plamínek naděje.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*