Počet běžců na půlmaratonu bude opět vyšší

  •  

Pořadatelé slíbili navýšit počet účastníků šestého ročníku Ústeckého půlmaratonu, který se letos poběží 17. září.

Do hlavního závodu bude moci nastoupit 3600 běžců. Rodinného běhu se může účastnit dva a půl tisíce lidí, což je o 400 více než loni. „Více závodníků by se na tříkilometrový okruh nevešlo,“ uvedl koordinátor Tomáš Mirovský. O závod, který obhájil zlatou medaili IAAF, je tradičně velký zájem.

Na start rodinného běhu se hodlá postavit i ústecké primátorka Věra Nechybová s vnučkou. „Na více si asi netroufám. I když se tím připravím o možnost předávat závodníkům, kteří doběhnou do cíle rodinného běhu, medaile,“ uvedla. Město letos půlmaraton podpoří 600 tisíci korunami. Ústecký kraj pak dá o 200 tisíc více. Náměstek hejtmana Stanislav Rybák uvedl, že kraj závod považuje za rodinné stříbro a už ho zařadil rovnou do rozpočtu.

Trasa závodu se oproti minulým letům téměř nezmění. V plánu je i tradiční závod handbikerů. Kdo ze špičkových běžců na závod přijede, zatím organizátoři neví. Startovat by zde ale měl jeden z nejlepších českých vytrvalců Jan Kreisinger. Hlavním charitativním partnerem závodu bude Nadační fond Plamínek naděje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*