Pochodem chtějí pomoci těžce nemocné dívence

  •  

Novou tradici chce založit skupina KAT – Krizový asistenční tým. Rozhodli se uspořádat charitativní pochod – I. ročník Pochodu pro Kačenku, díky kterému by mohli malé nemocné dívce každý rok přispět na potřebné věci na její život. Poprvé se bude konat 23. října od 9:00 v Rájci na Ústecku.

Oficiální přihlášky mohou účastníci podávat jen do 14. října, o den později musí být na účtě 500 korun zápisné, ze kterého půjde hlavní pomoc nemocné dívce. „Zatím se přihlásilo asi 30 lidí, máme asi 18 tisíc korun,“ řekl ve čtvrtek organizátor Miloš Plechatý. Dodal, že pochod se může vydat a zaplatit kdokoli i v den startu. Jen pro něho nebude cestou zajištěné občerstvení a pamětní list.

Skupina takto reagovala na výzvu dvou policistů, bratranců. Sestře jednoho z nich se v dubnu narodila dcera Kačenka, která ve dvou měsících přestala hýbat nohama a rukama. Lékaři jí diagnostikovali spinální muskulární atrofii prvního typu. Jedná se o nemoc nevyléčitelnou a postupně se horšící. Kačenka v současné době nezvedne nožičky ani ručičky nad podložku, nepase koníky a ani neudrží hlavičku.

Aby ji ale rodiče mohli dopřát i další radosti, budou potřebovat různé pomůcky, například polohovací zařízení, které ji udrží v sedě, speciální dětský kočárek, speciální autosedačku a další cvičební pomůcky. Částečně tyto věci hradí pojišťovna, ale i přesto se doplatky za tyto věci vyšplhají ke statisícům. Rodiče dívky budou i na startu pochodu na Ústecku a organizátoři jim předají výtěžek z akce.

ORGANIZAČNÍ VĚCI

Pochod začíná 23.10.2016 v 09.00 hod. v obci Rájec a vede přes obec Tisá. Zde se pochod dělí na dvě trasy a to jedna opět do obce Rájec, tj. trasa malá – 6.3 km a nebo trasa dlouhá, tj. 19.6 km přes obec Petrovice. Startovné činí 500,- Kč pro dospělého a pro děti 250,-Kč. Trasa bude řádně označena a na trase dostanou účastníci občerstvení. Start i cíl je tedy v obci Rájec okr. ÚL.
Přihlášky na pochod si lze vyzvednout na email.adrese: kat.výcvik@seznam.cz
Uzávěrka přihlášek je do 14. 10. 2016 a uzávěrka plateb je do 15. 10. 2016
Platbu lze též provést na místě startu, ovšem bez zajištěného občerstvení. Bude zde ale k dispozici i stánek, kde lze občerstvení zakoupit.

VÍCE

www.facebook.com/events/142902999444134/
www.youtube.com/watch?v=n32CZjkzhko

utf-8startovaci-karta%2e


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*