Pod peticí žádající v Ústí referendum o hazardu je 5000 podpisů

  •  

Iniciativa Ústí bez hazardu finišuje se sběrem podpisů pro místní referendum, ve kterém si sami občané města budou moci souběžně s komunálními volbami rozhodnout, zda v Ústí chtějí nebo nechtějí herny s automaty. Tato možnost je ale podmíněna nasbíráním 9000 podpisů.

Nasbíráno mají v tuto chvíli 5000 podpisů a do potřebného počtu deset procent z oprávněných voličů jim i s rezervou chybí 4000 podpisů.

„Naše iniciativa má již v tuto chvíli mandát od velkého počtu ústečanů, potřebujeme ale od lidí ještě větší podporu, abychom magistrátu podpisy mohli úspěšně předat a referendum vyvolat,“ říká Václav Pištora, zakladatel iniciativy Ústí bez hazardu. „Hledáme nové dobrovolníky na sběr podpisů, který jde od ruky, zapotřebí je ale hustá síť sběračů. Cíl je nicméně reálně splnitelný. Pokud nám 100 lidí dodá 40 podpisů, úspěšně zakončíme sběrnou akci a můžeme se těšit na referendum,“ dodává Pištora. Noví sběrači se mohou iniciativě přihlásit emailem na info@ustibezhazardu.cz. Předpokládaný termín konce sběru podpisů je polovina měsíce července.

„Zpočátku naši iniciativu nikdo nebral vážně, ale nyní, když je patrné, kolik ústečanů chce herny řešit, se začínají z ničeho nic angažovat i strany, které jsou nyní v zastupitelstvu,“ říká Václav Pištora.

„Strany barikády jsou nyní nastaveny následovně. Na jedné straně naše původní občanské referendum, ve kterém se bude férově a jasně hlasovat o konci nebo pokračování heren v Ústí, dále rozmělněné nejasné referendum ODS, ve kterém se v druhé otázce počítá se zachováním velkého množství heren a vysokým korupčním prostředím při jejich rozklíčování, a v poslední řadě vyhláška o nulové toleranci, kterou navrhuje ČSSD. Ta lze ale oproti referendu klidně na dalším zastupitelstvu zpětně odvolat, výsledek referenda je naproti tomu nepřehlasovatelný,“ vysvětluje Pištora.


  •  

1 komentář z Pod peticí žádající v Ústí referendum o hazardu je 5000 podpisů

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*