Podle magistrátu je pravda o stavbě parkoviště na sídlišti Skalka jinde

ilustr. obr.
  •  

Magistrát údajně brzdí stavbu parkoviště na sídlišti Skalka. To tvrdí tisková zpráva zveřejněná na webu neštěmického městského obvodu.

Starostka obvodu Yveta Tomková informuje občany, že stavba parkoviště nabere zpoždění a je téměř vyloučené, že by mohla být dokončená ještě letos. Argumentuje tím, že z odboru územního plánování magistrátu dostali stanovisko až v prodloužené lhůtě. Úřad podle ní nepracuje, jak má.

„Přístup magistrátu k parkovišti na Skalce jednoznačně ukazuje, že úřad nefunguje tak, jak by měl. Kvůli stavbě parkoviště jsme žádali o vyjádření téměř tři desítky různých institucí. Všichni odpověděli včas, až na magistrát. Postup úřadu považuji za naprosto skandální a chci věřit, že prodleva nesouvisí s blížícími se komunálními volbami,“ říká starostka Neštěmic Yveta Tomková.

„Odbor investic a územního plánování v žádném případě nepochybil,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Dufek. S tím, že úřad má na vyjádření právo využít lhůtu třicet, šedesát nebo devadesát dní. V tomto případě bylo stanovisko vydáno ve zhruba šedesátidenním termínu. Žádostí o podobné stanovisko dostal úřad letos již více než sedm set a každou z nich je třeba řešit podle pořadí, ve kterém byly podány.

Neštěmický obvod podal žádost v dubnu, krátce na to byl vyzván k doplnění dokumentace, což udělal v červnu. Počátkem srpna odbor rozhodl. Přitom řízení bylo složitější. Musely se mimo jiné řešit i přesahy stavby do stávajících zelených ploch.

„Od začátku letošního roku vydává závazná stanoviska odbor investic a územního plánování v rámci přenesené působnosti státní správy, což je bez jakéhokoliv zásahu politiků,“ dodal Pavel Dufek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*