Podle ministerstva rozpočet prošel správně

  •  

Ministerstvo vnitra ČR potvrdilo správný postup, který vedení města Ústí nad Labem zvolilo 2. prosince loňského roku při projednávání rozpočtu na rok 2016 v Zastupitelstvu města Ústí nad Labem.

Město se na ministerstvo obrátilo proto, aby definitivně potvrdilo správnost postupu. Rozpočet zastupitelé napoprvé neschválili, vedení města ještě během jednání zastupitelů návrh mírně upravilo a předložilo znovu. Upravený návrh zastupitelé schválili.

„Pokud některý z členů zastupitelstva obce (statutárního města) v průběhu zasedání navrhne, aby se ve věci určitého bodu opakovaně jednalo, zastupitelstvo obce (statutárního města) by mělo ve smyslu ustanovení § 94 odst. 2 zákona o obcích o „znovuzařazení“ tohoto bodu na pořad jednání hlasovat a pokud tento návrh schválí, je možné ve věci opětovně hlasovat. Vámi uvedený postup je zcela v souladu s ustanoveními zákona o obcích, neboť zákon nikterak nebrání tomu, aby zastupitelstvo obce (statutárního města) o již projednaném a ukončeném bodu programu jednalo (hlasovalo) znovu,“ odpovědělo ministerstvo městu.

„Věděli jsme, že postupujeme správně. Ministerstvo vnitra jen potvrdilo, že argumenty a obviňování ze strany opozičních zastupitelů byly zcela liché. Rozpočet bylo nutné schválit, abychom neohrozili možnost čerpání dotací, financování příspěvkových organizací nebo poskytování dotací v oblasti kultury nebo neziskového sektoru,“ řekla primátorka Věra Nechybová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*