Pokles počtu lidí bez práce dál pokračuje

Úřad práce - ilustrační foto - Foto: Vladan Dokoupil
  •  

V Ústeckém kraji v dubnu poprvé od října roku 2012 klesla míra nezaměstnanosti pod deset procent. Úřady práce měly na konci dubna o asi dva a půl tisíce uchazečů o zaměstnání méně než v březnu a míra nezaměstnanosti se tak dostala na 9,97%. Zároveň narostl i počet volných pracovních míst a to o deset procent. Zaměstnavatelé v Ústeckém kraji hledají více než 4600 lidí. K poklesu nezaměstnaných dochází v jarních a letních měsících pravidelně, důvodem je sezónní práce ve stavebnictví a zemědělství.

Počet nezaměstnaných se snížil ve všech okresech kraje, včetně ústeckého. I přesto na Ústecku zůstává nezaměstnanost stále nad celokrajským průměrem. Na konci dubna činila 11,8% a je tak po Mostecku druhou nejvyšší v kraji. Ze všech okresů je na Ústecku k dispozici nejméně volných pracovních míst, jen 395. Na jedno volné místo tak připadá 24 evidovaných uchazečů. I tento poměr je nejvyšší v kraji.

Celorepubliková míra nezaměstnanosti byla na konci dubna 6,7%. Nejlepší situace je už tradičně v Praze, tady míra nezaměstnanosti nedosahuje ani pěti procent. Volných míst je tu k mání bezmála 11 tisíc.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*