Policisté měří led na zamrzlých rybnících

  •  

Policisté z poříčního oddělení začali s měřením tloušťky ledu na plochách v Ústeckém kraji. Chtějí dát lidem informace k tomu, aby se rozhodli, jestli je vhodné na zamrzlý rybník vstupovat. Na Ústecku kontrolují 11 míst.

To, jestli je plocha bezpečná, ale policisté neřeknou. „Vodní záchranná služba udává bezpečnou tloušťku ledu 25 centimetrů,“ uvedl Martin Racek z poříčního oddělení. Když vstoupil na rybník u Chlumce a provrtal se ledem naměřil sedm centimetrů. Led ho udržel. „Záleží i na kvalitě ledu. A také na tom, jestli na něj vstupuje jeden nebo více lidí,“ vysvětlil. Dodal, že na takovém ledu by ale nikomu bruslit rozhodně nedoporučoval. Také ho ze břehu jistí kolega pro případ, že by se probořil.

Policisté budou s měřením pokračovat, dokud bude led. Jak často záleží na počasí. Pokud dlouhodobě mrzne a led je již tlustý, nemusí často. Pokud ale přijde obleva, kontrol je více, protože se zvyšuje i nebezpečí. Údaje z měření naleznete na stránce http://www.policie.cz/clanek/monitoring-zalednenych-vodnich-ploch.aspx.

Kde se měří
Střížovický rybník
Habrovický rybník
Chabařovice, Násada
Chabařovice, Školní rybník
Chabařovice, Friedrich II
Chlumec, Zámecký rybník
Chlumec, Nový rybník
Varvažov, Oprám
Tisá, Mlýnský rybník
Ostrov u Tisé, Ostrovský rybník
Petrovice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*