VIDEO: Policisté rozbili drogový gang v ústeckém Krásném Březně

  •  

Při včerejší protidrogové razii v ústeckém Krásném Březně se policistům podařilo odhalit rozsáhlou skupinu vyrábějící pervitin. Zadrželi celkem osm lidí a zabavili dvě kompletní varny drog. Podle kriminalistů se tak podařilo výrazně omezit šíření drog v ústecké čtvrti.

Akce, která začala brzy ráno, se zúčastnilo na 90 lidí. Vedle policistů se do budov v okolí Přístavní ulice vypravili také celníci nebo příslušníci zásahové jednotky.

„Bylo potřeba provést ve stejný čas pět domovních prohlídek, proto jsme využili i kolegy z jiných součástí,“ vysvětluje kriminalista Roman Dvořák.

Zadržení budou obviněni z nedovolené výroby a nakládání s omamnými látkami. Většina z nich zřejmě skončí ve vazbě.

„Dvě osoby byly po sdělení obvinění propuštěny na svobodu. Zbylých šest je v současné době obviňováno, s největší pravděpodobností bude u všech podán návrh na vzetí do vazby. Jsou to osoby, které už v minulosti byly za tuto činnost postihovány, v podstatě byly ve stálém operativním zájmu našeho oddělení,“ přibližuje Dvořák.

Kriminalisté na případu pracovali osm měsíců. Policistům pomohlo hlavně rozšíření ústecké protidrogové kriminálky, tedy takzvaného toxi týmu.

„Do konce roku 2013 pracovali v týmu pouze dva policisté. Od nového roku už máme pět pevných míst a jedno místo, kde se nám točí vytipovaní policisté, kteří by se mohli stát v následující době členem toho týmu,“ říká šéf ústecké policie Vladimír Danyluk. Další rozšíření ústeckého toxi týmu tak závisí na zvýšení počtu tabulkových míst.

Jan Bachorík/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*