Policisté se zaměřili na cyklisty, šlo o jejich bezpečnost

  •  

Policisté na Labské stezce u Svádova v rámci preventivní akce kontrolovali cyklisty. Zaměřili se na správné vybavení jízdního kola a viditelnost. Upozorňovali na význam přilby a reflexních prvků pro bezpečnost jezdce.

„Během akce cyklisté obdrželi reflexní pásky, reflexní tyčinky do výpletu kol, svítící ventilky na kola a klíčenku pro zdraví, která obsahuje roušku pro umělé dýchání, latexovou rukavici, polštářkovou náplast a další věci k ošetření zranění a také praktického průvodce se zásadami první pomoci a důležitá telefonní čísla,“ říká policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Kontrolou prošlo více než dvacet cyklistů. Některým chybělo osvětlení kola nebo odrazky ve výpletech. Většina kol byla bez blatníků.

V Ústeckém kraji došlo od ledna do konce července k 123 nehodám cyklistů. Dva cyklisté byli usmrceni a 12 těžce zraněno. Oba usmrcení a 8 těžce zraněných bylo bez přilby. Lehce zraněno bylo 80 cyklistů, přilbu nemělo 39 z nich. Cyklisté zavinili celkem 60 dopravních nehod, ve 20 případech byl cyklista, který zavinil dopravní nehodu, pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Jen za červenec došlo v kraji k 30 dopravním nehodám cyklistů, 4 byli těžce zraněni.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*