Poplatky za odpad se vrací

  •  

Vedení města počítá od příštího roku se zavedením poplatku za odpad. Za svoz, zpracování a likvidaci komunálního odpadu by měli platit majitelé domů, kteří poplatek rozpočítají mezi nájemníky.

„Ročně nás tato služba občanům stojí 60 milionů korun a každým rokem se bude tato částka zvyšovat o další miliony korun. To rozpočet našeho města neunese,“ řekl náměstek primátora Martin Hausenblas a dodává: „Námi preferované řešení zohledňuje problém neplatičů, protože chceme poplatky za odpad vybírat od majitelů nemovitostí. V konečném důsledku tato norma umožní zlepšení pořádku ve veřejném prostoru ve městě.“

Kvůli stále zvyšujícím se cenám chce vedení města lidi motivovat k třídění. Základní sazba by měla být podle objemu nádoby na odpad, 31 haléřů za litr.

Podle Martina Hausenblase se cena u panelového domu zvýší zhruba o 20 procent oproti minulosti. To je přibližně 650 až 700 korun na osobu.  „V případě, že se lidé v domě dohodnou, že budou třídit, tak to může být méně, protože se zmenší množství popelnic. V opačném případě budou platit více.“

Obyvatelé města za tuto službu neplatí od ledna 2018.  Se znovuzavedením poplatku by město každoročně získalo více jak 40 milionů do své pokladny. Ty by mohly být využity na údržbu a úklid města. Náklady na vymáhání dluhu za poplatky jsou zhruba 7,5 milionu korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*