Porodnice bude dva týdny zavřená

Novorozenec (ilustrační foto) Foto: Tomáš Adamec
  •  

Porodní sál, oddělení šestinedělí a novorozenecký JIP Masarykovy nemocnice bude od pondělí na dva týdny uzavřeny.

Důvodem je pravidelné malování a drobné stavební opravy.

Iva Černá, vrchní sestra Gynekologicko-porodnické kliniky ústecké nemocnice, uvedla, že nastávající maminky jsou zdravotním personálem na uzavírku upozorňovány od 32. týdne těhotenství, kdy vedení kliniky také zajistilo dostupnost informace u privátních lékařů gynekologických ambulancí. „Rodičky budou po dobu uzavření oddělení směřovány do okolních porodnic v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově. Dále podle toho, kde si samy zajistily sepsání k porodu,“ řekla vrchní sestra.

„I v době uzavření porodního sálu je na ústecké gynekologicko – porodnické klinice zajištěna nepřetržitá služba. Lékař, na základě porodního nálezu, rozhodne o transportu rodičky do jiné porodnice, a to buď porodnice předem domluvené s pacientkou nebo jiné. Pro případ akutního porodu nebo nutnosti provedení císařského řezu je po celou dobu uzavírky stále k dispozici jeden porodní box včetně operačního sálu,“ doplnila Iva Černá.

Uzavřena bude i novorozenecká jednotka intenzivní péče, která sídlí na stejném podlaží a je určena předčasně narozeným dětem a nemocným novorozencům vyžadujícím intenzivní péči. „Již před uzávěrkou oddělení jsme omezili příjem rodiček s hrozícím předčasným porodem, zvláště extrémně a velmi nezralých dětí. Proto nebude potřeba překládat mnoho dětí. Většina z nich dosáhla takové zralosti, že je bylo možno přeložit do spádových intermediárních center v České Lípě, Liberci nebo Teplicích. I během malování budou připravena intenzivní lůžka – inkubátory s veškerým personálem. O děti, které by se narodily předčasně během malování, se budeme schopni postarat. K překladu do blízkého perinatologického centra v Mostě by došlo jedině tehdy, pokud by stav dítěte byl stabilní a překlad transportním inkubátorem jej neohrožoval,“ uvedl primář novorozeneckého oddělení Petr Janec.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*